•  

kazdy kto mowi, zeby nauczyciele sie przebranzowili skoro im tak zle, chyba nigdy nie wlozyl wiecej niz 2-3 lata w swoj rozwoj.
    kazdy kto mowi, ze nauczyciele pracuja 18h tygodniowo chyba nigdy w zyciu nie rozmawial z zadnym nauczycielem
    kazdy kto proponuje 8godzinny dzien pracy dla nauczyciela w godzinach 8-16 nie widzi nic wiecej niz czubek wlasnego nosa
    kazdy kto twierdzi ze nauczyciel ma lekki zawod chyba zapomnial jak sam byl w szkole i jak dzieciaki potrafia dac w kosc
    kazdy kto twierdzi, ze podwyzka dla nauczycieli sie nie nalezy skazuje swoje dzieci na edukacje o niskim poziomie

#strajknauczycieli #nauczyciele #szkola #strajk

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@MangoZjem: Przeciętna nauczycielka w swój rozwój włożyła jedynie kilogramy ciastek i litry kawy.
      A nie przebranżowią się z powodu braku kwalifikacji.
      A poziom jest już żenujaco niski i podwyżki tego nie zmienią tylko reformy na które nauczyciele się nie godzą(nie mówiąc o pasożytach z ZPN).

•  

@MangoZjem: kiedyś Cię kopnie to czarno-białe spojrzenie na świat. Dlaczego ludzie, zamiast szukać rozwiązań, szukają jedynie problemów?

•  

@MangoZjem: Jeżeli skazują się na edukację na niskim poziomie, to czemu ci co uczą się sami w domu nie mają wcale zbyt dużych problemów?

•  
      D...y

+18

dzieciaki potrafia dac w kosc

@MangoZjem: to nie jest kwestia dzieci, tylko nauczyciela. Miałem takich nauczycieli, u których była cisza i spokój. Jak dajesz sobie wejść na głowę to tak jest.

8godzinny dzien pracy dla nauczyciela

No to byłby problem, bo nie mogliby pracować w 3 szkołach jednocześnie.

•  

@MangoZjem: juz widze jak podwyzka sprawi ze nagle zaczna lepiej uczyc XDDDD

•  

@MangoZjem: A co masz do 8-mio godzinnego dnia pracy?

•  

@MangoZjem: ja pamietam z czasow szkolnych jedna taka kurwe ktorej bym 100zl nie zaplacil za "prace", wiecej bym sie nauczyl jakbym sie w domu zamknal

•  

Przeciętna nauczycielka w swój rozwój włożyła jedynie kilogramy ciastek i litry kawy.

@StefanEm: rozumiem ze znasz przecietna nauczycielke i widziales ile pracy wkladala.

A poziom jest już żenujaco niski i podwyżki tego nie zmienią tylko reformy na które nauczyciele się nie godzą(nie mówiąc o pasożytach z ZPN).

@StefanEm: poziom jest niski i pewnie przez jakies 10 lat sie to nie zmieni ale nie dajac podwyzek nie zachecimy zdolniejszych jednostek tylko ten poziom bedzie ciagle spadal. no ale skoro tak Twoim zdaniem jest lepiej...

kiedyś Cię kopnie to czarno-białe spojrzenie na świat. Dlaczego ludzie, zamiast szukać rozwiązań, szukają jedynie problemów?

@jabl: a cos wiecej poza ogolnikami? nawet nie wiem do czego sie odnosisz.

Jeżeli skazują się na edukację na niskim poziomie, to czemu ci co uczą się sami w domu nie mają wcale zbyt dużych problemów?

@indianajones1899: bo łatwiej czegos nauczyc jednostke niz duza grupe

No to byłby problem, bo nie mogliby pracować w 3 szkołach jednocześnie.

@Decay: a to praca w 3 szkolach jednoczesnie jest problemem jesli w jednej masz tylko 6h przy tablicy? to dla nauczyciela przyjemnosc jezdzic od szkoly do szkoly?

to nie jest kwestia dzieci, tylko nauczyciela. Miałem takich nauczycieli, u których była cisza i spokój. Jak dajesz sobie wejść na głowę to tak jest.

@Decay: w szkole sredniej moze i tak

juz widze jak podwyzka sprawi ze nagle zaczna lepiej uczyc XDDDD

@Poopiesh: byc moze nie sprawi ze zaczna lepiej uczyc. ale zacheci lepszych do pracy w przyszlosci

A co masz do 8-mio godzinnego dnia pracy?

@kepak: a to ze za cholere tego nie pogodzisz z radami, wywiadowkami, wycieczkami, przygotowaniami do apelu itd.

•  

@kepak: Jeśli nie ma pracy na 8h dziennie, to po co ktoś ma siedzieć 8h codziennie?

•  

@MangoZjem Niektórzy są w stanie. I tych należy nagrodzić. Za to tych beznadziejnych należałoby się pozbyć, bo nie reprezentują sobą nic wartościowego

•  

@MangoZjem: co za pierdololo. Osien godzin w szkole i koniec kropka. Dac dobrym nauczycielom dobry hajs, reszte wyjebac z roboty (czyli pewnie wiekszosc).

•  

Niektórzy są w stanie.

@indianajones1899: ale co sa w stanie? to zalezy od grupy jaka Ci sie trafi a nie od nauczyciela

+: kolnay1
    •  

Osien godzin w szkole i koniec kropka

@MarcinDerk: to jest pierdololo, w ogole nie bierzesz pod uwage zadnych czynnikow dodatkowych, maja siedziec 8 godzin i chuj xD

•  
      D...y

+1

a to praca w 3 szkolach jednoczesnie jest problemem jesli w jednej masz tylko 6h przy tablicy? to dla nauczyciela przyjemnosc jezdzic od szkoly do szkoly?

@MangoZjem: a to już przygotowanie się do następnych zajęć, sprawdzenie kartkówek i sprawdzianów to nie jest praca? XD

w szkole sredniej moze i tak

No to widocznie to nie jest taka prosta sprawa i takie chop siup dajmy wszystkim pieniądze...

•  

@MangoZjem: Może inaczej to określę. Nauczyciel powinien siedzieć w szkole tygodniowo 40h i nie powinien zabierać pracy do domu. Czyli te godziny powinien przeznaczać na wywiadówki, przygotowania, sprawdzanie prac itd.
      Jeśli się nie wyrabiają to nawet można pomyśleć o takiej funkcji jak pomocnik nauczyciela - czyli zatrudnić specjalną osobę która nie pracuje z dziećmi ale pomaga nauczycielom w papierkowej robocie, sprawdzaniu prac itd.

•  

@MangoZjem: Pytałem o to już wielokrotnie, ale nigdy nie dostałem odpowiedzi. Z czego niby musi się taka nauczycielka biologii dokształcać w ciągu swojej kariery? Jakies śmieszne podyplomówki na Akademiach Peadgogicznych wymagane do awansów? Przecież to w żaden sposób nie wpływa na poziom nauczania i ten wymóg powinien być w pierwszej kolejnosci zlikwidowany razem ze zwiększeniem pensum.

•  

@MangoZjem Nie sądzę. Mam stosunkowo rozgadaną klasę, i większość nauczycieli na nas narzeka. Ale np. pani od chemii umie zachować w klasie absolutną ciszę, i to bez uciekania się do gróźb. Po prostu uczy na tyle ciekawie, że ludzie chcą jej słuchać. Więcej zależy od nauczyciela niż ucznia

•  

@MangoZjem: jakie czynniki? Za glupoty typu rada i zebranie rsz na kwartal zaplacic dodatkowo. Osiem godzin lekcji, przygotowywania sprawdzianow czy co tam maja robic.

•  

a to już przygotowanie się do następnych zajęć, sprawdzenie kartkówek i sprawdzianów to nie jest praca? XD

@Decay: ale co ma sprawdzanie kartkowek i przygotowanie do 1/3 etatu w jednej szkole? bo cos Ci sie chyba pojebalo :D

Nauczyciel powinien siedzieć w szkole tygodniowo 40h i nie powinien zabierać pracy do domu. Czyli te godziny powinien przeznaczać na wywiadówki, przygotowania, sprawdzanie prac itd.

@kepak: i jak Ty to sobie wyobrazasz? np. wywiadowki?

Jakies śmieszne podyplomówki na Akademiach Peadgogicznych wymagane do awansów? Przecież to w żaden sposób nie wpływa na poziom nauczania i ten wymóg powinien być w pierwszej kolejnosci zlikwidowany razem ze zwiększeniem pensum.

@StefanEm: nie wplywa ale musi je zrobic zeby zarabiac pare stowek wiecej. malo tego szkola nie zwraca za dojazdy na te akademie itd. tez jestem za wyjebaniem takiego systemu awansu ale obecnie tak to wyglada a tu przychodzi mlody seba i mowi zeby kobieta 40lvl sie po prostu przebranzowila

•  

@MangoZjem: No ale ta sama kobieta nie posiadając żadnych sensownych kwalifikacji, domaga się podwyżek za swoją niewiele wartą pracę. Równocześnie nie zgadza sie na żadne zmiany bo jej po prostu dobrze w tym kółeczku wzajemnej adoracji zwanym polskim systemem edukacji.

•  

@MarcinDerk: a wycieczki szkolne jak rozliczysz? gdzie odpowiadasz karnie jesli ktoremus glupiemu gowniakowi sie stanie krzywda.

•  

@MangoZjem: tak bo podwyżka sprawi, że nauczyciele zaczną lepiej uczyć xD Taka sama logika jak zwalczanie ustawą biedy. Naajpierw powinno się całkowicie zmienic system nauczania, bo polskie szkoly obecnie sporo niepotrzebnych rzeczy uczą, zlikwidować kartę nauczyciela, bo ona chroni tych słabych nauczycieli przed zwolnieniem a dopiero wtedy mozna mówić o pensji nauczyciela. Ja jestem oczywiscie za tym, żeby nauczyciele dobrze zarabiali, ale nie w obecnym systemie.

•  

No ale ta sama kobieta nie posiadając żadnych sensownych kwalifikacji, domaga się podwyżek za swoją niewiele wartą pracę.

@StefanEm: to dla Ciebie jest niewiele warta praca i zadne kwalifikacje. Ona poswiecila na to nie tylko studia ale i podyplomowki. I chciala by godnie zarobic. Zreszta nie twierdze ze kazdy nauczyciel jest dobry ale znowu wrzucanie wszystkich do tego drugiego wora tez jest nieporozumieniem.

Ja popieram podwyzki dla obecnych nauczycieli tylko czesciowo ale glownie chodzi mi o zachecenie lepszych do podjecia pracy. Bez tego nikt nie przyjdzie bo zeby zarabiac tyle co nauczyciel po 20 latach wystarczy pojsc do biedry na kase.

tak bo podwyżka sprawi, że nauczyciele zaczną lepiej uczyć xD

@Delpan: a gdzie ja napisalam ze podwyzka to sprawi? xD moze inaczej. brak podwyzek sprawi ze nigdy nie bedziemy miec dobrych nauczycieli

•  

@MangoZjem: spoko, ale najpierw zmiana systemu w dopiero wtedy podwyżki, nie odwrotnie, bo to błędne koło

•  

@MangoZjem: Lekcje w godzinach 8:00-14:00 ( czasami trafi się jakieś okienko) i zostaje dwie godziny. Można je przeznaczyć na sprawdzanie prac, a jak jest wywiadówka to można zostać dłużej by następnego dnia wyjść wcześniej. Można też oczywiście płacić za nadgodziny.

•  

@MangoZjem: Ja uważam, że po pierwsze można wrzucać nauczycieli do jednego wora bo 80% z nich to miernoty co jest nie do pomyślenia w innych zawodach.
      Po drugie można dawać podwyżki, ale dla nowych nauczycieli niezależnych od ZNP i komunistycznej Kraty Nauczyciela.
      A w obecnych czasach tzw. ogólna wiedza jest praktycznie nic nie warta i powinniśmy odbudować kształcenie zawodowe i kłaść większy nacisk na specjalizację nawet w liceach, kosztem wyrzucenia z planu nauczania głupot(religie, PO, plastyki, muzyki, techniki itp.)

•  

@MangoZjem: mozna sie od tego ubezpieczyc, a jak nie mw chetnych to niech nie jezdza i rodzice sobie wynajma kogos i samk zorganizują.

•  

@Delpan: zmiana a potem podwyzki moga doprowadzic do luk w kadrach. ja to widze tak:
      1. podwyzki
      2. po 5 latach czesc przechodzi na emeryture, zastepuje ich mloda, ambitniejsza kadra zachecona podwyzkami
      3. kolejne 5 lat to samo i tak do skutku az kadra sie nie wymieni calkowicie ;p (nie uwzgledniam w ogole tego ze wciaz jest sporo ambitnych i zaangazowanych nauczycieli w "starej" kadrze

Lekcje w godzinach 8:00-14:00 ( czasami trafi się jakieś okienko) i zostaje dwie godziny.

@kepak: jeszcze z klasami to dobrze rozegraj to raz, a druga sprawa w dwie godziny wszystkiego nie sprawdzisz, na pewno nie zawsze. niektorzy pisza jakby pierwszy raz dlugopis trzymali. poza tym mogloby to sie udac gdyby chodzilo tylko o wywiadowki. ale masz eventy szkolne (apele, dyskoteki), wycieczki i rady

Ja uważam, że po pierwsze można wrzucać nauczycieli do jednego wora bo 80% z nich to miernoty co jest nie do pomyślenia w innych zawodach.

@StefanEm: no to spoko, ze tak uwazasz a ja uwazam inaczej.

mozna sie od tego ubezpieczyc,

@MarcinDerk: od czego ubezpieczyc? od tego ze Ci dziecko wpadnie pod samochod pod Twoja opieka? i moze jeszcze z wlasnych pieniedzy nauczyciel ma na to wykladac?

•  

kazdy kto mowi, ze nauczyciele pracuja 18h tygodniowo chyba nigdy w zyciu nie rozmawial z zadnym nauczycielem

@MangoZjem: ja rozmawialem z wuefista ( ͡° ͜ʖ ͡°). Mowie powaznie. Wlasnie te 18h od niego uslyszalem.

•  

@MangoZjem: Dlatego można wprowadzić taki wakat jak asystent nauczyciela. Osoba która nie pracuje bezpośrednio z dziećmi ale pomaga nauczycielom w papierowej robocie i może nawet sprawdzać prace w przypadku niektórych osób.

•  

Osoba która nie pracuje bezpośrednio z dziećmi ale pomaga nauczycielom w papierowej robocie i może nawet sprawdzać prace w przypadku niektórych osób.

@kepak: czyli twierdzimy ze nauczyciele malo zarabiaja bo malo pracuja i rozwiazaniem bedzie zatrudnienie nowych pracownikow i zaplacenie im? :D

•  

@MangoZjem: oc nauczycieli, a jak sie boja wyrokow to niech nie robia wycieczek. Ja pierdole co za problem.

•  

@MangoZjem: Raczej "Nauczyciele twierdzą ,że dużo pracują więc niech będą rozliczani z rzeczywistego czasu pracy, a jak to się okaże prawdą to zatrudnimy im osoby do pomocy"

•  

jak sie boja wyrokow to niech nie robia wycieczek. Ja pierdole co za problem.

@MarcinDerk: lol przeciez wycieczki to czesc edukacji a nie wymysl nauczyciela

Raczej "Nauczyciele twierdzą ,że dużo pracują więc niech będą rozliczani z rzeczywistego czasu pracy, a jak to się okaże prawdą to zatrudnimy im osoby do pomocy"

@kepak: czyli wciaz, udowodnijmy ze nauczyciele duzo pracuja i odbierzmy im ta prace zatrudniajac dodatkowych ludzi. przeciez taniej wyjdzie dac im podwyzki niz tworzyc kolejne etaty ktore beda pracowac jeszcze mniej niz nauczyciele i zarabiac jakies psie grosze na ktore nikt sie nie zgodzi

•  

@MangoZjem: czyli jak cale lo nie bylo zadnej wycieczki to moge podac szkole do sadu, bo odebrali mi konstytucyjne prawo do edukacji?

•  

@MangoZjem: Z jednej strony masz racje, wiąże się to z tym ,że docelowo jestem za zwiększeniem etatów w szkolnictwie, by klasy w ogólniaku miały 15-20 osób a nie 30. Z drugiej strony zaproponowane przeze mnie rozwiązanie nie wyklucza również płatnych nadgodzin. Czyli jak nauczyciel chcę dawać więcej od siebie to oczywiście też może dostać więcej.

•  

@MarcinDerk: a to juz zalezy czy byly wpisane do programu wychowawczego. zapewniam Cie, ze dla nauczycieli to zadna przyjemnosc pojechac na "darmowa wycieczke" jak to niektorzy rodzice twierdza

jestem za zwiększeniem etatów w szkolnictwie, by klasy w ogólniaku miały 15-20 osób a nie 30

@kepak: tez za tym jestem bo im mniej uczniow tym wyzszej jakosci edukacja ale musimy byc swiadomi, ze nie kazda szkola ma miejsce na wiecej klas. np. w moim dawnym lo nie bylo szans zrobic z 3 klas jednego rocznika 6 czy nawet 5 bo szkola byla mala.

Z drugiej strony zaproponowane przeze mnie rozwiązanie nie wyklucza również płatnych nadgodzin. Czyli jak nauczyciel chcę dawać więcej od siebie to oczywiście też może dostać więcej.

@kepak: tak ale tu platne nadgodziny wygladaja w ten sposob ze nie nauczyciel chce tylko musi. nie oleje wywiadowki rady czy wycieczki ;p

•  

@MangoZjem: Nie widzę tu przeciwwskazań do wyrabiania płatnych nadgodzin, a jeśli nauczyciele nie chcą tracić czau poza tymi 40h to można zatrudnić dla nich pomocników. Co do wycieczki to powiem w ten sposób - jak rodzice wykupują kolonii to w cenie jest zatrudnienie opiekunów i nie widzę przeciwwskazań by na zielonych szkołach miałoby być inaczej. Dla uproszczenia można wtedy nawet ustalić stawkę jednego dnia opieki nauczyciela.

•  

to można zatrudnić dla nich pomocników.

@kepak: ale jak pracownikow? dla 3h miesiecznie? jak Ty to sobie wyobrazasz?

jak rodzice wykupują kolonii to w cenie jest zatrudnienie opiekunów i nie widzę przeciwwskazań by na zielonych szkołach miałoby być inaczej.

@kepak: w tej kwestii nie bede specem ale sie wypowiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) kolonie zwykle trwaja wiecej dni niz 3 a wiadomo ze im krocej tym drozej ;p

•  

@MangoZjem: Taki pomocnik wcale nie musi być przeznaczony dla jednego nauczyciela.
      A co do kolonii to przecież ZNP może wynegocjować jakąś stawkę by wszyscy byli zadowoleni.

pokaż spoiler Chociaż negocjacje to im raczej nie wychodzą

•  

A co do kolonii to przecież ZNP może wynegocjować jakąś stawkę by wszyscy byli zadowoleni.

@kepak: ale jak, wobec tysiecy szkol w calej polsce, gdzie masz wycieczki w rozne miejsca, rozne trasy, rozna liczba osob itd? nie wyobrazam sobie tego. Nie twierdze ze Twoje pomysly sa glupie ale wydaje mi sie ze duzo latwiej sie o tym mowi niz cos takiego wdrozyc bez zadnych dziur

•  

@MangoZjem: To już są kwestie drugorzędne, ale tabelkę dałoby się opracować. Oczywiście nie chodzi tu o jakiś dziwny ryczałt tylko o stawkę za osobo/dzień. A jak będą jakieś dziury to należy je załatać, to oczywiste.

•  

To już są kwestie drugorzędne

@kepak: no wlasnie nie drugorzedne bo caly plan wyjebie sie na pierwszym wyjsciu poza schemat. no ale nie opracowujmy tu planu nowych wycieczek szkolnych bo nie tego post dotyczyl :D

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

chyba nigdy nie wlozyl wiecej niz 2-3 lata w swoj rozwoj.

@MangoZjem: wątpię żeby 80% społeczeństwa chociaż tydzień ze swojej nieprzymuszonej woli to zrobiło

•  

@MangoZjem: dziewczyno czytając twoje komentarze to nic się nie da. Wszystko tylko jak sobie wyobrażasz i jak sobie wyobrażasz. Coraz bardziej a w sumie na 100 procent jestem pewien że cała karta nauczyciela musi być zlikwidowana żeby skruszyć ten szkolny beton. Ludzie pracują po 40 godzin robią nadgodziny mają delegacje odpowiadają za setki ludzi i za znaczne majątki i jakoś się da a w waszym nauczycielskim świecie? Ciągle nie nie i nie. Obudźcie się wreszcie Lidzie no!

•  

@MangoZjem
      Płacąc wyższą składkę zdrowotną dostajesz lepsze leki niż ci co płacą niższą ( ͡º ͜ʖ͡º)

To taki paradoks. Posyłasz dziecko do szkoły, żeby nauczono je wszystkiego co mu potrzebne w życiu....ale okazuje się, że jak zapłacisz więcej to przekażą mu jakąś lepszą wiedzę ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@MangoZjem ta i gada to typ co kiedyś podawał się za kobietę pewnie ze cie posluchamy(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

•  

Płacąc wyższą składkę zdrowotną dostajesz lepsze leki niż ci co płacą niższą ( ͡º ͜ʖ͡º)

@wojtoon: no tak, porownywanie skladek do pensji za prace xD just wykop says

Posyłasz dziecko do szkoły, żeby nauczono je wszystkiego co mu potrzebne w życiu....ale okazuje się, że jak zapłacisz więcej to przekażą mu jakąś lepszą wiedzę ( ͡º ͜ʖ͡º)

@wojtoon: nikt mu nie przekaze tajemnej wiedzy tylko lepsi specjalisci sie skusza na lepsze zarobki. gdybys porownal placenie wiecej lekarzom, zeby ludzie otrzymali lepsze uslugi lekarskie to... a nie czekaj, to nie pasuje do Twojego "paradoksu"

•  

@MangoZjem:
      1. Podaj przykład rozwoju 3 letniego "przeciętnego" nauczyciela. (tylko proszę nie podawać tutaj licencjatu czy magistra) mówimy o rozwoju!
      2. niech pracują 40 godzin i temat zamknięty. (wakacje też. np. dyżury doszkalające dla uczniów)
      3. A jaki zawód wg Ciebie jest lekki ?
      4. Od kiedy podwyżka która nie wynika z zaangażowania tylko z przydziału wpływa na wydajność/jakość pracy?

+: SU45
    •  

@MangoZjem: Te, czekaj...to znaczy, że lekarze nie biorą pensji, a Ci którzy biorą dzielą się na:
      1. Dobrze mi płacą więc pracuję sumiennie
      2. Zarabiam grosze więc niech mi ktoś powie co to skalpel

Może cię to zdziwi, ale nie ma branży w której wysokość pensji pozwala na opierdalanie się.

•  

@wojtoon: nie, to znaczy ze najlepsi lekarze spierdolili za granice albo pozakladali prywatne kliniki i trzeba bulic bo za grosze jakie oferuje panstwo nikomu nie oplaca sie robic

•  

@MangoZjem: To gdzie spierdolili lepsi nauczyciele skoro mamy ich za dużo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@wojtoon: to ze mamy ich duzo nie znaczy ze wszyscy sa dobrzy

•  

@MangoZjem: Więc w jaki sposób wyższa pensja sprawi, że wszyscy będą dobrzy?
      Nauczyciel to telewizor, że jak zapłacisz więcej to już masz 4K i smarta?( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@wojtoon: ja pierdole serio obrazkowo trzeba Ci to wytlumaczyc? Zalozmy ze masz dobrego wyksztalconego historyka ktory chcialby byc nauczycielem ale olal prace w szkole bo za 1700 z perspektywa 3k po 20 latach nie chce robic skoro dostaje na start prace za np. 2,5k z perspektywami na 5 za pare lat. I jesli podniosa pensje nauczycieli to on chetnie przyjdzie do szkoly bo zawsze chcial to robic. Magia co nie? XD

•  

kazdy kto twierdzi, ze podwyzka dla nauczycieli sie nie nalezy skazuje swoje dzieci na edukacje o niskim poziomie

@MangoZjem: żaden z tych mądrych nauczycieli nie zaproponował aby podwyżka była tylko dla NAJLEPSZYCH nauczycieli z NAJLEPSZYMI wynikami. Dla mnie szczytem niesprawiedliwości jest to że ci dobrzy są równani z tymi najgorszymi, którzy nie zapracowali na podwyżki. Mentalna komuna.

Jeśli zarabiam słabo w sektorze prywatnym to:
      - szukam nowego pracodawcy
      - zmieniam lub podnoszę kwalifikacje
      - zmieniam branżę ze względu na jej możliwości rozwoju i zarabiania

Tyle w temacie

•  

@pablosik: serio nie zdajesz sobie sprawy z tego ze wyniki glownie zaleza od tego jakie masz dzieci w klasie? Co do Twoich punktow o sektorze prywatnym zaden z nich nie ma prawa bytu w szkolnictwie publicznym. Ciesze sie, ze sam zakonczyles temat bo juz mi sie nie chce odpisuwac na te wysrywy xD

•  

@MangoZjem: Zakładasz, że ten historyk ma uprawnienia pedagogiczne.
      To teraz ja zakładam, że pediatra ma uprawnienia kardiologiczne bo tam lepiej płacą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Albo jesteś nauczycielem, albo historykiem. Nie można zjeść ciastka i mieć ciastka. Inaczej sam bym był nauczycielem bo dyplom historyka się kurzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: mbwykop
    •  

@wojtoon: no chyba logicznym jest ze tak zakladam skoro ksztalcil sie zeby zostac nauczycielem xD

•  

serio nie zdajesz sobie sprawy z tego ze wyniki glownie zaleza od tego jakie masz dzieci w klasie? Co do Twoich punktow o sektorze prywatnym zaden z nich nie ma prawa bytu w szkolnictwie publicznym. Ciesze sie, ze sam zakonczyles temat bo juz mi sie nie chce odpisuwac na te wysrywy xD

@MangoZjem:
      Tak samo sukces w pracy zależy od wielu czynników na które nie mamy wpływu ale jednak próba ok. 30 osób co roku pozwala wychwycić dobrze prognozujące jednostki.

Co do drugiego zdania to nie obraź się ale uważam, że nie jesteś za bardzo lotna. Konkluzja jest taka, że obecny model jest niesprawiedliwy wobec najlepszych nauczycieli, a wszystkich protestujących zachęcam do zmiany sektora albo zawodu. Nikt nie zmusza do pracy jako nauczyciel.

PS. Mam nadzieję, że nie pracujesz jako ww. nauczyciel bo z takim słownictwem i podejściem jakie reprezentujesz to mam szczerą nadzieję, że konsekwencje strajku będą druzgocące dla tego zawodu.

•  

@MangoZjem: No to teraz powiem ci jak to wygląda z punktu widzenia historyka.
      Na nauczyciela (przynajmniej historii) nikt się specjalnie nie kształci, a ludzi którzy wybrali tą specjalizację traktuje się jak "odpad produkcyjny". Są mówiąc wprost najgłupsi na roku. Nie wymaga się od nich więcej niż to co powinno wiedzieć dziecko w podstawówce.
      Robią sobie rok kursu pedagogicznego i cyk - do przechowalni.

Robią mało to zarabiają mało. Jak zaczną robić po 8h to będą zarabiać przez 6k na rękę tylko że są zbyt leniwi żeby tyle pracować i zbyt głupi żeby to pojąć.
      Albo paradoksalnie super inteligentni - wyciągną łapę, "dać mi" i pieniądze same się robią od siedzenia.

Jak studenciak zarabia tą minimalną (ile tam to teraz jest....12zł?) i idzie do odzieżówki na dorobek to raczej, że nie dostanie na koniec miesiąca 4k na rękę bo kurwa pracował dwa dni w tygodniu.

Taki yntelygentny nauczyciel, a sobie nie potrafi pomnożyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@StefanEm piszesz tak w oparciu o co? Bo śmierdzi wysrywem opartym o silne przekonanie.

•  

Jeśli zarabiam słabo w sektorze prywatnym to:
      - szukam nowego pracodawcy
      - zmieniam lub podnoszę kwalifikacje
      - zmieniam branżę ze względu na jej możliwości rozwoju i zarabiania

@pablosik: Ale nie oczekuj od nauczycieli, że nagle podniosą kwalifikacje i przebranżowią się, żeby lepiej zarabiać. To są z reguły osoby, które przebimbały mało potrzebne studia i nic konkretnego nie potrafią. W sektorze prywatnym na lepiej płatne stanowiska szuka się ludzi z konkretnymi umiejętnościami, a nie takich, którzy nagle obudzili się po iluś tam latach z ręką w nocniku, zdziwieni, że mało zarabiają.

•  

@MangoZjem: ciebie chyba wychowywano w jakiejś utopii, OP-ko. Zejdź na ziemię i otwórz oczy.