Wpis z mikrobloga

mirasy, powiedzcie nowokoledze, jakie są sensowne opcje jeżeli w tym momencie nie mam na siebie pomysłu, zero skilli jezeli chodzi o programowanie - nawet nie biorę tego pod uwagę.

chodzi mi o potencjalne kariery nie-programisty. ux, testowanie, bazy danych - z ogłoszeń choćby te opcje wyglądają w porządku. nie celuje w 15k ani nawet 10k w tym momencie (xD). chciałbym po prostu jakąś opcje, gdzie będzie można się fajnie rozwijać i w miarę przyjemnie. jakie z waszych spostrzeżeń są spoko opcje pracy poza typowym programowaniem w duzych firmach? to w ogóle nie musi być związane z IT. mam 22 lata, mogę skoczyć na studia/kurs/szkołe albo po prostu przyuczyc się w domu.

wiem, że dość chaotyczne i ogólne pytanie, ale szukam swojej ścieżki i robię research :)

wielkie dzięki za odpowiedzi!

#korposwiat #korpo #programista15k #praca #tester #userexperience
  • 12
jeżeli nie masz na siebie pomysłu to nie liucz, ze ktokolwiek Ci go da.

Naucz sie układac płytki, regipsy #glazurnik15k
zostań lakiernikiem samochodowym albo wirtuozem szlifierki i naucz się przerabiac stare passaty po spotkaniu z tramwajem na nówki niebite od niemca.

kup odkurzacz piorący i jezdzij prać ludziom dywany i sofy (teraz połowa ludzi ma aneks kuchenny więc meble śmierdza po jakims czasie)
dokup przetwornicę żeby zasilac ten odkurzacz i otwórz mobilna
@43tql: może systemy wsparcia sprzedaży? Każda firma która coś sprzedaje ma taki dział np z sektora fmcg. Ale do takich naprawdę dużych korpo to byle kogo nie biorą musisz mieć albo umiejętności albo zacząć od stazow ucząc się np.
@temokkor: w sumie ten temat mi uzmysłowił, że tak naprawdę nie wiem nic. jestem na etapie życia gdzie mam wrażenie straciłem swoją tożsamość, nie jestem pewien niczego, niedługo może zacznę nową pracę w całkiem spoko miejscu, może to mnie natchnie. jeśli nie, to pewnie będę się skupiał na językach obcych, bo to zawsze się przyda.

dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)