Wpis z mikrobloga

Niech mi ktoś podpowie co mam zrobić. W marcu kupiłem auto Avensis t25 1.8 2003 rok, oczywiście od handlarza. Auto z Niemiec, od pierwszego właściciela, serwisowane w ASO do końca.
Obecnie przejechałem trochę km i sprawa się ma tak, że pije olej strasznie, ponad litr na 1000 km i błąd p0420 wydajność katalizatora. Jestem pewny że auto piło olej znacznie wcześniej skoro katalizator jest "zapchany". Auto ma 140k km przebiegu :) potwierdzone niemieckim badaniem technicznym i wpisami w książkę serwisową xd. Toyota telefonicznie nie chce udzielić informacji o historii serwisowej auta, a szkoda.
Mam prawo zwrócić auto do handlarza, jako zatajniona wada? Nawet mechanik mówi, że kat nie mógł się od tak w ciągu miesiąca zatkać i błąd musiał wcześniej się pojawiać. Jeżeli tak, to jak przebiega procedura i co jeżeli odmówi handlarz przyjęcia aura?
Zamiennik katalizatora cenowo od 1k PLN się zaczyna a remont silnika od 3k wzwyż.
#motoryzacja #pytaniedoeksperta
  • 7
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@anthoris: ten błąd p0420 to przypadłość wszystkich Toyot. Kup emulator na allegro i po sprawie. Co do picia oleju to po takim czasie uszczelniacze już nie istnieją.
  • Odpowiedz
  • 0
@Dwep po weekendzie auto będzie rozbierane aby sprawdzić właśnie stan uszczelniaczy oraz pierścieni i ilości nagaru. Dla mnie to tylko dodatkowe koszta ale trzeba zajrzeć.
Emulator to nie rozwiązanie. Na badaniach i tak wyjdzie a już o kontroli przez krokodyli czy środowiskową już nie piszę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@anthoris: Mam emulator w postaci tulejki z małym otworem. Badanie techniczne przechodzi bez zająknięcia, a nie robię po znajomości.
  • Odpowiedz
  • 0
@szyblilopez toyocie również jeż 1l/1000 ale u mnie bierze więcej niż litr, może 1200-1300 bo po wymianie już nie mam na dolewkę a olej zmieniłem dokładnie 950 km temu.
  • Odpowiedz