Wpis z mikrobloga

Chciał bym się zapytać, czy jest tu ktoś, kto rzucił pracę w korpo i zaczął programować. Albo... No nie wiem, z ogrodnika przebranzowil się na automatyka. Czy jest to w ogóle możliwe? Czy po samych kursach i z jakimś papierkiem można znaleźć pracę jako programista bądź automatyk? Czy jak już czeka na mnie pod domem śmieciarka, to mam jeszcze szansę coś zmienić w życiu? Poprostu lubię to, lubię sobie czasem polutowac, spalić jakieś arduino, czy pomigac diodami.

#programista15k #programowanie #plc #automatyka
  • 15
  • Odpowiedz
@tomek_olo: czemu odrazu asemblerowcy? Po prostu Arduino to ślepa ścieżka ewolucji dla brainletów. Uczy złych nawyków "daj mnie biblioteke bo mam horom curke". Taki trochę Bascom na sterydach. Gdy staniesz przed problemem nie ujętym w ogólnodostępnych bibliotekach to leżysz i kwiczysz bo jesteś nauczony że wszystko dostajesz podane gotowe na tacy. Zwykły C++ czy nawet ANSI C bije po stokroć ten wynalazek jakim jest Arduino.
  • Odpowiedz
@NiebieskiWStringach: Jak ktoś zaczyna to osobiście uważam, że nie ma nic lepszego na szybkie zachęcenie się i osiągnięcie "widowiskowych" efektów. Złe nawyki? Lol... Lepiej początkującemu się zderzyć ze ścianą w postaci obsługi peryferiów. Jak się zaweźmie to dobrze, jak odpadnie to nie był tego "wart".

Pozdrawiam, człowiek, który zaczynał od Arduino.
  • Odpowiedz
@tomek_olo: @NiebieskiWStringach: Do tego warto dodać:
-"Popularność" Arduino na rynku pracy.
-Fakt tego, że w przypadku uC wielkość kodu wynikowego przy programach trochę poważniejszych niż miganie diodą zaczyna mieć znaczenie.
-Uczenie się jakiegoś upośledzenego języka programowania zamiast C, w którym można napisać kod na każdego mikroklocka dostępnego na rynku.
  • Odpowiedz
Po prostu Arduino to ślepa ścieżka ewolucji dla brainletów. Uczy złych nawyków "daj mnie biblioteke bo mam horom curke". Taki trochę Bascom na sterydach. Gdy staniesz przed problemem nie ujętym w ogólnodostępnych bibliotekach to leżysz i kwiczysz bo jesteś nauczony że wszystko dostajesz podane gotowe na tacy. Zwykły C++ czy nawet ANSI C bije po stokroć ten wynalazek jakim jest Arduino.


@NiebieskiWStringach: "Po prostu C++ czy ANSI to ślepa ścieżka ewolucji.
  • Odpowiedz
@sztajek: rób to co lubisz, jeśli lubisz bawić się kabelkami to czemu nie próbujesz się na jakiegoś elektryka przebranżowić i ludziom korki wymieniać za hajsy albo robić instalacje domowe
  • Odpowiedz
@sztajek: Widzisz przebranżowienie się na automatyka bez wykształcenia będzie trudne ponieważ większość ofert pracy wymaga min. średniego wykształcenia w branży automatyki lub pokrewnych. Pomijając już samo wykształcenie, to praca automatyka to nie tylko " miganie diodami". Zakres wiedzy jaki musisz posiadać jest dość duży bo to praca na pograniczu programowania, elektryki, mechaniki, pneumatyki i czasami hydrauliki. Znacznie łatwiej jest wskoczyć do branży z branż pokrewnych, ja na przykład przebranżowiłem się z
  • Odpowiedz