Wpis z mikrobloga

Nie wytrzymałem. Nie miałem swojego roweru na miejscu. Do wyboru został Ural lub damka w dużo lepszym stanie, ale na małej ramię. Odgruzowałem dziadkowego Urala - stał bez powietrza, łańcuch od rdzy przykleił się do blatu i zębatki. Tyrtytkami połapałem błotniki i bagażnik, żeby nie hałasowały za mocno.

Luzy praktycznie wszędzie oprócz sterów, koła rozcentrowane (z tyłu brakowało nawet szprychy), ale wbrew pozorom jechało się całkiem przyzwoicie.

Zrobiłem około 16 kilometrów i Ural się nie rozpadł. Po drodze mijałem parę na rowerach z pełnymi sakwami - okolice miejscowości Kleszcze województwo podlaskie.

#rower
Ajtos - Nie wytrzymałem. Nie miałem swojego roweru na miejscu. Do wyboru został Ural ...

źródło: comment_PJxqUOMU4knc0HHyKiFMUkg0eGqgEuZ8.jpg

Pobierz
  • 9
@daeun: Ja ostatnio na tym rowerze jeździłem jeszcze za małolata - nogę trzeba było przekładać przez ramę, bo rura górna była za wysoko, żeby sięgnąć do pedałów.

@Sl_w_k_1: Bez baranka i w pozycji prawie siedzącej było dziwnie, pedały też tak jakoś blisko ziemi, ale te kilkanaście kilometrów zrobiłem bez większego wysiłku - dosyć płaska trasa.
@Ajtos: ojciec miał takiego. Trochę narzekał, bo słabo to jeździło, ale kiedyś kupiłem do niego cały nowy napęd (koła, korbę na kwadrat, łańcuch i suport) i wymieniłem. Ojciec przejechał rundkę i mu szczęka opadła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MiQ27: "Gniotsa nie łamiotsa" - rama co prawda ciężka, ale nie do zajechania. To nie były złe rowery - ten na zdjęciu ma więcej lat niż ja, a serwis zapewne ograniczał się do wymiany dętek, opon i łańcucha we własnym zakresie. I dalej jeździ jak widać po zdjęciu. Hamulec torpedo z tyłu prawie już nie działa, więc rower swoje przejechał.
@Jpek: A nic nie mów - ten paluch w kadrze też mnie denerwuje. Z komórki dzień wcześniej korzystałem w nocy. Wyłączyłem automatyczny tryb jasności wyświetlacza i ustawiłem recznie niską jasność. Dzisiaj jak przyszło się robić zdjęcie to na wyświetlaczu widziałem tylko kontury. Dopiero po fakcie zauważyłem, że paluch jest w kadrze, a wyświetlacz nie jest w trybie auto.