Wpis z mikrobloga

Mircy, sprawa wygląda tak, że uczyłam się #jezykniemiecki przez 8 lat w szkole, ostatni kontakt w maturalnej, ogólnie w liceum poziom tego języka był tragiczny. Teraz kończę studia i zdałam sobie sprawę, że po niemiecku to ja się umiem tylko przedstawić... Trochę mi szkoda tych 8 lat, mam wrażenie, że jakbym sobie zaczęła przypominać język, to szybko bym załapała. I tutaj pytanko do #jezykiobce - macie jakieś sposoby na "przypominanie" sobie języka?Może polecicie jakieś fajne apki na telefon? #niemiecki
  • 13
@stal_nierdzewna no w sensie miałam go w szkole, jako przedmiot. Tak naprawdę, naprawdę to mogę powiedzieć, że uczyłam się 3 lata, w gimnazjum, chodziłam na różne konkursy, pisałam nawet scenki po niemiecku, naprawdę dużo umiałam, tylko w zasadzie przez kolejnych 7 lat, do teraz w ogóle nie uzywalam tego języka i wszystko zwyczajnie wyleciało z głowy :( szukam właśnie tego sposobu w jaki mogę go sobie przypomnieć do poziomu komunikatywnego, niekoniecznie w
możesz mieć problem żeby znaleźć miejsce do rozmów w niemieckim, nawet na reddit o którym wspomniałem wszyscy rozmawiają po angielsku

@nunczako: @embittered: Są przynajmniej dwa duże niemieckojęzyczne subreddity r/de (ponad 170 tysięcy subskrybentów) i r/ich_iel (prawie 50 tysięcy). Do tego na r/de jest z boku lista niemieckojęzycznych subredditów z podziałem na tematy.