Wpis z mikrobloga

Hej, znacie jakieś tanie i fajne roślinne źródła białka ? Soczewica czerwona jest super ale jedzenie jej 5x w tygodniu to chyba przesada. Chciałem też zapytać czy muszę uważać na aminogram jeśli jem codziennie porcję wpc + mięso 2-3x w tygodniu i 6 jajek ? Słyszałem kiedyś żeby łączyć strączki ze zbożami #mikrokoksy #dieta
  • 43
  • Odpowiedz
@DywanTv: To był śmieszek. Z oszczędności, cebulactwa i innych głupot w Polsce panuje moda na wliczanie do bilansu białek roślinnych, albo jeszcze lepiej dobijanie białka jakimiś gówno-produktami. Ja wiem, że jakoś się tam da, ale jak ktoś podchodzi chociaż na pół poważnie do tematu to zjeść 4x dziennie po 200-250g mięsa + 2x jakieś WPC, kostkę sera i kilka jaj powinno być normą i takim standardem, no nawet jak nie wbijałem
  • Odpowiedz
@Skogyr: No mnie np. nie stac po prostu na takie zarcie. I te moje 200g bialka wbijam z jaj, odrobiny kury i serow/jogurtow.

Ale rozumiem juz, tylko (pomijajac kwestie innych mikro i makro) to czemu bialko roslinne jako bonus, a nie podstawe, skoro na luzie da sie ogarnac dobry aminogram?
  • Odpowiedz
Jeszcze jeden żydek pamiętam jak "robił masę" w ten sposób, 100g kurczaka 2x dziennie, dobijał kalorie gówno-produktami, i niby ekto, niby 2g białka, a po pół roku pokazuje mi oponę i mówi, że trzeba zredukować, więc będzie mniej jadł, a nakupił kilka kg kurczaka i czy nie chcę odkupić od niego, bo zamiast 2x 100g dziennie będzie 1x 100g. Nosz #!$%@? mać


@DywanTv:
  • Odpowiedz
@Skogyr: Ale nie mam na mysli debili, ktorzy mysla, ze bialko bialku rowne i nie chce im sie spojrzec na aminogram czy nie chce im sie jesc czysto. To zupelnie inna, trzecia kategoria ludzi.
  • Odpowiedz
@DywanTv: Uzupełnia się, ale masz inną kinetykę, żeby pobudzić MPS potrzebna jest jakaąs tam minimalna kompozycja amino z odpowiednią ilością leucyny. Jak zjesz trochę fasoli, trochę mięsa, uzbiera się te mityczne 30 czy tam 25g białka, tylko w wyniku różnej kinetyki działania nie pobudzisz MPS, bo w danej chwili w krwioobiegu nie będzie tego mixu.

Skąd się biorą takie konie na zachodzie. Bo mają dobrą wołowinę hehe Nie, tam bikiniary jedzą
  • Odpowiedz
PDCAAS


@DywanTv: Nie wiem co to :D Chodzi o to, że mix tych amino daje pełny aminogram? Ale jak wspomniałem jedne białka szybciej się trawią inne wolniej, a chodzi o ten mix jakościowy i ilościowy do pobudzenia MPS. Zresztą to nie moja dziedzina i mogę najwyżej brosajens tworzyć. Pisałem, wraz ze wzrostem obciążeń treningowych jestem w stanie tego białka więcej przyswoić, albo w drugą stronę, widzę, że mniejsza ilośc białka nie
  • Odpowiedz
@Skogyr: PDCAAS to wskaznik odpowiedniej kompozycji i przyswajalnosci bialka.

The formula for calculating the PDCAAS percentage is: (mg of limiting amino acid in 1 g of test protein / mg of same amino acid in 1 g of reference protein) x fecal true digestibility percentage.


To wlasnie ten mix jakosciowy, o ktorym mowisz. Co ciekawe, ryz i straczki daja razem lepsze jakosciowo bialko od wolowiny ( ͡º ͜ʖ͡
  • Odpowiedz
@DywanTv: Jakościowy, ale nie ilościowy. Nie pamiętam do pobudzenia MPS potrzeba jakościowego składu amino (czyli wszystkich amino z leucyną na czele) oraz ilościowego (ilośc poszczególnych amino głównie leucyny).
To jak z WPC i twarogiem. Zjedz trochę w wpc z twarogiem, dostaniesz piękny aminogram który spełnia wymagania MPS, ale z racji kinetyki obu tych białek nie spełnisz warunku ilościowego. Zresztą o #!$%@? się spieram. Jedzcie co chcecie, ja tylko mówię co według
  • Odpowiedz