Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem. Nigdy nie miałem problemów z ciśnieniem aż tu omal nie zszedłem podczas przysiadów ze sztangą. Dodam, że pilnuję techniki i oddechu ale wiadomo, że przy zejściu do siadu następuje sprężenie toteż pytanie czy ktoś miał coś podobnego?

Chodzi o to,że już podczas rozgrzewki na bieżni poczułem ściśnięcie i ból w okolicy lewego obojczyka i wzdłuż lewej tętnicy szyjnej. Olałem problem, zmniejszyłem tempo i przeszło chociaż znacznie ponad normę się spociłem. Kryzys pojawił się podczas przysiadów. Nagle poczułem ostre ukłucie po lewej stronie tuż nad uchem i potworne ciśnienie wewnątrz czaszki i ból głowy, że ledwo szło na nogach ustać. Wróciłem natychmiast do domu, ciśnienie lekko podwyższone i takie się utrzymuje do tej pory 140/90, głowa nadal mocno boli z lewej strony, głównie tylna część.

Można tak gwałtownie dostać nadciśnienia? Mam się martwić? Dopiero co wyszedłem z jednej choroby. Nie mam zamiaru znowu stracić miesiąca treningów :( ,a L4 nawet pod uwagę nie biorę.

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #zdrowie
  • 15
@peoplearestrange: diagnoza taka jak zwykle - nie wiedzą co było przyczyną ataku bólu. Jedynie niejako przy okazji na tomografie i rezonansie wyszła duża torbiel pajęczynówki nad płatem czołowym (nic groźnego) ale zalecają usunąć - skierowanie do neurochirurga. Poza tym nadmierna lordoza w części lędźwiowej kręgosłupa więc dodatkowo skierowanie na rehabilitacje. Wyniki z krwi i moczu - wzorowe. W razie kolejnego ataku zgłosić się do lekarza. Mam sobie regularnie sprawdzać ciśnienie. W