Wpis z mikrobloga

@Aokx: Sprawiedliwość społeczna polega na dyskryminacji ludzi którzy sobie lepiej radzą albo są bogatsi, np nie dostaniesz stypendium bo twój starszy jest dyrektorem i masz za duży dochód w domu, nie dostaniesz się do jakiegoś programu unijnego w ramach którego jeździsz po europie bo 2 twoich rodziców pracują. Już pominę kwestie takie jak podatki dochodowe
@camaro98: ogólnie to zgadzam się po części że to jest dyskryminacja. tylko że gdyby nie było owej "dyskryminacji" to biednym dużo trudniej byłoby osiągnąć wyższy standard życia. tu po prostu chodzi o zmniejszenie nierówności społecznych które mają bardzo zły wpływ na całe społeczeństwo oraz gospodarkę.

swoją drogą w Polsce tak naprawdę nie ma progresji podatkowej takiej jak jest np w Skandynawii. ba, można powiedzieć że w Polsce jest wręcz regresja podatkowa
a.....7 - @camaro98: ogólnie to zgadzam się po części że to jest dyskryminacja. tylko...

źródło: comment_NOTJkcb0hy4TKkmEXvg0KDsU1mbThMzm.jpg

Pobierz
@animelover_97 dobrze mowi. Jeśli ktoś dostaje pieniądze za nic to staje się leniwy. I to nie są korwinizmy. Mówie to jako osoba ktora przez 8 lat pobierała ok 2k renty rodzinnej po śmierci ojca. Wiesz jak ciezko zacząć żyć kiedy od 18 rż żyjesz na swoim, nie pracując,, a w 25 urodziny nagle tracisz dochód ktory spadł z nieba? XD naszczescie nie jestem lewakiem więc zamiast płakać na "niesprawiedliwosci społeczne" zacząłem pracować.
@Shaggy_dg: gdzie ja ci wspominałem cokolwiek o socjalu? mówiłem tylko o progresji podatkowej oraz o wyrównaniu szans a nie o tym żeby ktoś żył tylko ze socjalu.

popieram pomaganie biednym przez państwo chociażby poprzez świadczenie usług socjalnych takich jak publiczne żłobki i przedszkola czy finansowanie różnych kursów aby mogli się rozwijać i przez ci wyjść z biedy. nie popieram natomiast ślepego rozdawania publicznych pieniędzy na prawo i lewo jak to robi