Wpis z mikrobloga

@animelover_97: tylko problem jest taki że 90% socjalu to dawanie ludziom kasy do ręki przez co nigdy się za sobą nie wezmą a po tym co widzę utwierdzam się w przekonaniu że w 98% za biedą materialną idzie umysłowa. Jestem z tej mitycznej polski b wiec mogę coś powiedzieć o tak zwanej biedzie i z tego co widzę większość ludzi bardzo biednych jest bardzo tępych i wystarczy ze lepiej by wydawali
@3edcvfr4: wiem że nie ma czegoś takiego jak kasa państwa ale jak już fundujemy stypendia które są jakimś motywatorem to róbmy to uczciwie i nie ważne czy twój starczy to prezes cementowni czy cieć w tej cementowni...
@komunista_memiarz: bo taka prawda co dziennie w drodze do szkoły miałem projekty ( parę domów socjalnych ) i serio to było przykre bo po 6 latach od dodania wszytko wyglądało jak slams a jedyny biznes jaki powstał to tanie alkohole XDDD Sorry ale to jest sama prawda. Jak już robić jakiś social to w formię wędki a nie ryby. Dostajesz mieszkanie ale jak nie będziesz płacił to eksmisja do rowu i
@3edcvfr4: Ja osobiście uważam że socjalu nie powinno być prawie w ogóle, bo prawda jest taka że social tworzy patologie, znaczy się obecny social polegający na dawaniu w łapę. Dużo lepszą formą socjalu są duże roboty publiczne albo upraszanie przepisów dzięki którym każdy może w prosty sposób prowadzić działalność albo dawanie ulg, lub gruntów firmą w biednych rejonach żeby tam powstawały fabryki przy okazji roboty publiczne np budowa dróg
np nie dostaniesz stypendium bo twój starszy jest dyrektorem i masz za duży dochód w domu


@camaro98: No to akurat jest jak najbardziej sprawiedliwe. Dlaczego ty moglbys studiowac tylko dlatego że urodzili cie bogaci starzy, a ktoś inny nie może bo urodził sie w rodzinie ktorej na to nie stać?? Rzeczywiście super sprawiedliwość
roboty publiczne


@camaro98: coś przeokropnego, jeszcze gorsze niż dawanie w łapę, bo nie dość, że trzeba będzie utrzymać tych pracowników, to jeszcze urzędników, którzy będą ich pilnowali, a efekt będzie mizerny i kosztowny, jak to w publicznych przedsięwzięciach.

upraszanie przepisów


TAK

dawanie ulg


TAK

dawanie gruntów firmom


Potencjał do strasznej korupcji, prędzej bym widział wystawianie na licytację BCM ziemię w specjalnych strefach ekonomicznych.
@lastro: ojoj życie jest niesprawiedliwe, kiedy to odkryłeś XD. Boj to jest stypendium i każdy niezależnie od dochodów powinien je mieć a nie bo jest to dyskryminacja. Ps nie da się zrobić świata w 100% sprawiedliwego po 2 nie ma to sensu.
@animelover_97: Tu się akurat zgodzę że jeśli osoba na najniższej krajowej na rękę dostaje tylko 60% swoich zarobków to coś tu jest nie tak. (płaca netto / koszt pracodawcy) Natomiast progresja podatkowa nie powinna polegać na "ha ha dojebmy tym wstrętnym bogaczom" tylko na "wszyscy płacą stawkę X ale najbiedniejsi płacą mniej".

Jeśli bogaty zacznie sobie kupować jachty i limuzyny to oczywiście zapłaci od tej konsumpcji spore podatki i jest to
@3edcvfr4: roboty publiczne np budowa dróg. A jak chodzi o korupcje to mam do niej nijaki stosunek, jak firmę A stać i che przepchnąć żeby to ona dostała tę działkę to niech daje w łapę. Bo i tak to tam powstanie fabryka. Puki korupcja na wysokich szablach nie odbija się na życiu szarych ludzi to niech jest ( ͡º ͜ʖ͡º)
ojoj życie jest niesprawiedliwe, kiedy to odkryłeś XD. Boj to jest stypendium i każdy niezależnie od dochodów powinien je mieć a nie bo jest to dyskryminacja.


@camaro98: Ojoj, skoro tak, to nie pisz, jakie to niesprawiedliwe, że jednym zabierają a drugim dają.
Kazdy neizaleznie od dochodow powinien je miec bo co? Pieniądze nie rosną na drzewie, a bogatszych rodzicow stać zeby oplacac komuś studia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aokx: no i zmienią, władze na taką która im wprowadzi sprawiedliwość społeczną.
Co do głównego wątku. Prawo własności jest z nadania państwa więc państwu przysługuje jego ograniczenie. O ile jest coś takiego jak absolutne prawa przyrody to prawa ludzkie są wyłącznie ustalone przez ludzi. Więc jeśli ludzie sobie ustalą że można zabrać jednym żeby dać drugim to nie jest to kradzież.
@lastro: ty nie widzisz jednego, w 90% ci bogatsi rodzice sami na to zapracowali wiec czemu nie mogą dawać swojemu dziecku XDDD a stypendium to jest coś co powinien otrzymać każdy nie zależnie od dochodu bo warunkiem przyznania stypendium są osiągnięcia a nie ilość zer na kącie
@camaro98: Chyba nie wiesz co to jest stypendium socjalne. To ma umożliwoć studiowanie ludziom z biedniejszych rodzin, a nie dac sie wszystkim nachapać

Ty tez nie widzisz jednego. To twoi rodzice sobie na coś zapracowali, a nie ty
@lastro: no i co z tego że nie że ja na to nie zapracowałem ( jak bym kek studiował i przy okazji nie jeździł 29letnim autem za 2k XD ). Ja dalej nie rozumiem jednej rzeczy jak można domagać się cudzych pieniędzy bo łe jestem biedny. Skoro mam 30 letnie auto to mam iść do bogatego somsiada co ma 2 nowe auta i powiedzieć masz kasę kup mi nowe bo jestem