Wpis z mikrobloga

@panTralalinski: nie, nie przekroczyłem.

wyimaginowanej

wcześniej w komentarzu podałem ci tabelkę z której można wywnioskować że podatki w Polsce są faktycznie regresywne. ale rozumiem i przepraszam, nie podałem ci źródła - https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.gov.pl/documents/1079560/1080340/No_1-2019_PChrostek.pdf/450cae58-0bd0-de23-2b04-c10b84e5d448&ved=2ahUKEwi37aPkqLHiAhWv0KYKHRC8DWUQFjAKegQIAxAB&usg=AOvVaw0UNIbXwgxbByFqJAD77aaI
  • Odpowiedz
Biedni mają cierpieć, wtedy podejmą decyzję by cokolwiek zmienić w życiu.


@Aokx: Ale wiedz, że są ludzie, którzy są biedni z nieswojej winy, mają bardzo ograniczone możliwości zmian w swoim życiu, niewielkie sumy, itd.

@Aokx: Sprawiedliwość społeczna polega na dyskryminacji ludzi którzy sobie lepiej radzą albo są bogatsi, np nie dostaniesz stypendium bo twój starszy jest dyrektorem i masz za duży dochód w domu, nie dostaniesz się do jakiegoś programu
  • Odpowiedz
np nie dostaniesz stypendium bo twój starszy jest dyrektorem i masz za duży dochód w domu, nie dostaniesz się do jakiegoś programu unijnego w ramach którego jeździsz po europie bo 2 twoich rodziców pracują. Już pominę kwestie takie jak podatki dochodowe


@camaro98: warto dodać, że nie dostaniesz nic, mimo że ty lub twoja rodzina najwięcej się do tego tortu dokladacie w podatkach.
  • Odpowiedz
Sprawiedliwość społeczna polega na dyskryminacji ludzi którzy sobie lepiej radzą albo są bogatsi, np nie dostaniesz stypendium bo twój starszy jest dyrektorem i masz za duży dochód w domu, nie dostaniesz się do jakiegoś programu unijnego w ramach którego jeździsz po europie bo 2 twoich rodziców pracują. Już pominę kwestie takie jak podatki dochodowe


@camaro98: zawsze zadziwia mnie, jak plebs jakim jesteśmy (zarobki do 25k netto na rękę to bycie plebsem
  • Odpowiedz
nie dostaniesz stypendium bo twój starszy jest dyrektorem i masz za duży dochód w domu, nie dostaniesz się do jakiegoś programu unijnego w ramach którego jeździsz po europie bo 2 twoich rodziców pracują


@camaro98: ej, ale jak mówimy o stypendiach z publicznych pieniędzy, to nie ważne czy dają wszystkim czy jest selekcja na podstawie dochodów, to i tak to są ukradzione i dane Tobie, więc taki średni argument bym poweidział.
  • Odpowiedz
Ale powinni też dawać pomoc innym w takim razie. Jak sprawiedliwie to sprawiedliwie


@Shatter: Kto powinien? Wspomaganie zdolnych dzieci z biednych rodzin jest jak najbardziej chwalebne, ale powinno być dobrowolne, a nie że mi Państwo zabiera, daje na patologie, #!$%@? na debilne inwestycje i może jakieś biedne dziecko na wsi dostanie talerz zupy za darmo na stołówce, czczego koszt stanowił będzie 1% tego, co nam wszystkim w podatkach #!$%@?.
  • Odpowiedz
No że zabiorą osobom które ciężko pracowały na wszystko, by dać tym co nie umieją nic w życiu


@mat-soj: gdyby tylko pieniądze zawsze szły w parze z ciężką pracą a nie przekrętami i łapówkami.
  • Odpowiedz
@Banek5000: No jeżeli to są uczciwie zarobione pieniądze to nie powinny być odbierane. Jeżeli taki lekarz czy programista uczył się swojego zawodu kilka lat no to nie, jeżeli wykryte zostanie że ma za jakieś łapówki / przekręty to do kasy państwowej to i dać na rozwój jakichś projektów
  • Odpowiedz