Wpis z mikrobloga

Czy praca w Belgii to dobry pomysł? Angielski w stopniu komunikatywnym, bez nałogów, technik geodeta, ale studiuje leśnictwo. chcę spróbować innego życia, przede wszystkim, żeby się nie martwić czy starczy mi do końca miesiąca jak kupię koszulę, porządny garnitur, coś czego aktualnie nie mam i mogę przez dłuższy czas nie mieć


#pytanie #emigracja #pracazagranica #zycie #emigrujzwykopem #praca
  • 14
@mat-soj: mam kumpla, który jechał praktycznie bez niczego pół roku temu, ale mieszka u rodziców kumpla, praca była zapewniona, także przyjechał na gotowe. Jedynie, że auto jest tam przydatne i warto jak najszybciej je mieć.

@Michalinaaa: to też jest duży powód, ale właśnie chodzi o usamodzielnienie, wyrwanie się z tego marazmu, życie na godnym poziomie
@antarhei: boze, mam te same rozterki co Ty. Tylko ja musze przerwac studia. Ale wyrwanie sie z tego marazmu to cos co Ci sie przyda.
Odetchniesz, usamodzielnisz sie. Toksyczne relacje niszcza czlowieka. Jesli sie ogarniesz to masz okazje zarobic i stac sie wolny
@antarhei: Próbuj, życzę Tobie tam powodzonka Mirku i zarabiania € dużo by nie musiał się martwić o hajsy ( ) Wołaj jak będziesz tam już na miejscu i jak wygląda. Jak chcesz pogadać to privy
@Michalinaaa: jeśli Ci się studia podobają i przydadzą to rzeczywiście ciężki temat. Skończenie studiów jest mi niezbędne do pewnego zostania w robocie(których nie lubię), ale uświadomiła mi koleżanka z biura, że za tę kasę mogę pracować jeszcze kilka lat, bo podwyżki są śmieszne i rzadkie (nawet za ukończenie studiów leśnych). A przecież chce się rodzinę w przyszłości mieć za co porządnie utrzymać.
@mat-soj: dzięki , na pewno zawołam. Pracujesz w
Jedynie głupio mi rzucić tę robotę, bo 20 lat i pełen etat od razu miałem, do tego po znajomości. No i reakcja rodziców też może być ciężka do wytrzymania bez gorzkich słów
Mam brata w Holandii, też już 3 rok, ale on z kolei nie zna mojej pracy dobrze i zdziwiony,że w ogóle myślałem o rzuceniu jej,bo gdzie dostanę robotę od 7 do 15 xd
@wykopowy_brukselek: powiedz mi - jak z mieszkaniem dla Polaków? Trudno jest dostać pracę nie mając doświadczenia?(cieśla, stolarz, tynkarz,murarz itp) Jakiś magazyn, sklep itd. I czy warto tam żyć te kilka lat czy jednak wybrałbys inny kraj na taki pobyt ?