Wpis z mikrobloga

To na Sobrze Florenckim 1439-1442 wymyślono przez człowieka #czysciec, ale dzisiaj ludzie ciągle wierzą kłamstwu, a to dlatego że są ignorantami Słowa Bożego - Biblii. Sprawdź sam, że nie ma. Poza tym masz internet, czemu nie poczytać. Bóg się troszczy i kocha, ale droga do Niego jest tylko przez wiarę w krew Jego Syna, Jezusa Chrystusa. Inaczej nie masz dostępu.

#chrzescijanstwo #protestantyzm #wiara #katolicyzm
  • 18
To zupełnie tak samo jak Biblię.

To nikt inny jak człowiek zebrał listy i ewangelię i opublikował je w jedną książkę


@BudkaStonogi: otóż Biblia mówi inaczej 2 Tym 3:16. Duch Święty od początku do końca zadbał o to by Słowo Boże było w formie takiej jaką mamy. To dzięki Duchowi Świętemu wiemy, które nauki są błędne, a które prawdziwe. Przed Chrystusem, w czasie jego życia na ziemi i po Jego odejściu
@Ian:

otóż Biblia mówi inaczej 2 Tym 3:16. Duch Święty od początku do końca zadbał o to by Słowo Boże było w formie takiej jaką mamy


Ależ przepraszam, gdzie??!
Gdzie duch święty, albo sam Bóg nakazali ludziom zebrać te wszystkie listy i złożyć je w jedną księgę?

To dzięki Duchowi Świętemu wiemy, które nauki są błędne, a które prawdziwe.


Coooooooo XD
To dlaczego co denominacja protestancka, to każda inaczej interpretuje sobie
Gdzie duch święty, albo sam Bóg nakazali ludziom zebrać te wszystkie listy i złożyć je w jedną księgę?


@BudkaStonogi: nigdzie, możesz czytać oddzielnie.

To dlaczego co denominacja protestancka, to każda inaczej interpretuje sobie Biblię i odrzuca bądź dodaje swoje nauki?!!


Nie każda, bo większość denominacji jest zgodna ze sobą. Te które odchodzą od ważnych doktryn postępują podobnie jak kościół rzymskokatolicki, tworzą swoje nauki dla własnych potrzeb. Kto jednak szczerze szuka Boga,
@Ian:

nigdzie, możesz czytać oddzielnie.


XD?

Nie każda, bo większość denominacji jest zgodna ze sobą


Aha to dlatego jest ich, aż 3 tysiące
Dziwna ta twoja logika

kanon Biblii był jasny dla pierwszych chrześcijan.


Nie nie był jasny, bo gdy w świecie pierwszych chrześcijan nie było czegoś takiego jak biblia

Bóg natchnął autorów Biblii zarówno do jej napisania jak i prowadził kościół (chrześcijan) tak by poznali, które księgi i listy są
Aha to dlatego jest ich, aż 3 tysiące

Dziwna ta twoja logika


@BudkaStonogi: otóż istnienie wielu denominacji nie oznacza, że są ze sobą niezgodne. Jezus nie zakładał instytucji, ale zapoczątkował kościół, czyli społeczność ludzi zbawionych, w których zamieszkuje Duch święty. To jak nazwiemy swój lokalny kościół, np. baptystyczny, metodystyczny, prezbiteriański itd. nie ma żadnego znaczenia. To co ma znaczenie to bycie posłusznym Bogu i jego Słowu, przemiana serca, której dokonuje Bóg.
@Ian:

otóż istnienie wielu denominacji nie oznacza, że są ze sobą niezgodne


No jak to nie?
Wystarczy porównać doktryny luteranów i zielonych, czy baptystów i kalwinów

To jak nazwiemy swój lokalny kościół, np. baptystyczny, metodystyczny, prezbiteriański itd. nie ma żadnego znaczenia


Owszem ogromne znaczenie ma to jak nazwiemy swój kościół

To co ma znaczenie to bycie posłusznym Bogu i jego Słowu,


Oczywiście, ale nie bezmyślne podążanie za swoją własną, bądź czyjąś
@Ian: znowu ci protestanci traktujacy biblie jako magiczna ksiazke i ze liczy sie tylko to co w niej jest tak jakby Biblia spadla z nieba. Biblia jest tylko Bozym Objawieniem do ok 1 wieku naszej ery. Bog caly czas dziala i Boze Objawienie po 1 wieku zawarte jest w Tradycji Apostolskiej
@Ian: Co niby mówi? czy to jakoś cię obraża czy jak? zazwyczaj staram się unikać wstawiania takiego czegoś ale po prostu mnie dość mocno rozśmieszyłeś. Mimo wszystko zamiast odpowiedzieć na moje pytanie to bawisz się w wymijające wypowiedzi, kurde przecież nawet jak pisałem swój komentarz i zobaczyłem że w pewnym momencie napisałem "po cholerę" to szybko przed dodaniem posta zmieniłem to na "po co" żeby nie było że jestem niegrzeczny i
@Ortalionowy_Rycerz: spójrz w lustro, to Ty od samego początku piszesz do mnie z poczuciem wyższości (do tego chamsko dlatego usunąłem Twój komentarz). Dlatego darowałem sobie dyskusje z Tobą.
Tradycja Apostolska została spisana w Biblii


@Ian: a dokladnie ta do 1 roku naszej ery

cokolwiek-sobie-wymyśli jakaś instytucja


@Ian: na szczescie Chrystus zeslal Ducha Swietego, ktory kieruje Kościolem, a historia zbawienia caly czas trwa i Bog caly czas przemawia. W protestanckim wydaniu Bog jest martwy, przemawial do 1 wieku, spisano to, opatrzono nazwa Biblia i Bog do protestantow juz nie przemawia