Wpis z mikrobloga

  • 321
Nawet sobie nie zdajecie sprawy, jak ludzie mają niski poziom wiedzy. Pomijając fakt, że 70% ludzi w Liceum nie byłoby w stanie pokazać RPA na mapie świata.

To wiele osób z jakimi rozmawiałem nie słyszało wcześniej o Escobarze (gdyby nie serial Narcos).

Zero wiedzy na temat czarnobyla- gdyby nie serial.

Zero wiedzy na temat Queen - gdyby nie film w kinie.

Boże, dlaczego ludzie nic nie wiedzą? Co oni robią?
  • 181
  • Odpowiedz
@krolwsi: A po co mi wiedzą o Queenie i Escobarze? Ja rozumiem RPA bo to jednak ciekawy temat i w liceum (przynajmniej za moich czasów) lekturą było jądro ciemności, więc trochę wstyd ukończyć ten etap edukacji nie wiedząc nic o Afryce.
Ale jaranie się jakimś tam baronem narkotyków i śpiewakiem co chciałby się wyłamać wolnym to strata czasu.
Ten sam czas, który poświęciłeś na czytanie o barbażyńcy Pablo mogłeś poświęcić na
  • Odpowiedz
@krolwsi pomijając pytanie z geografii to w sumie się nie dziwię.
Escobar, Czarnobyl, Queen to wydarzenia 'popularne' niemal 30 lat temu!
Znam sporo osób które nie kojarzą filmów typu "Rejs", "Seksmisja", czy "Czterech pancernych"... Dla mnie klasyka, dla nich staroć...
  • Odpowiedz
@krolwsi: ja np byłem w szoku że moja różowa nie potrafi wskazać wieku w którym rządził dany król polski. Dokładnych dat też nie pamiętam no ale chociaż wiek i powiązać z wydarzeniami potrafię.
  • Odpowiedz
Boże, dlaczego ludzie nic nie wiedzą? Co oni robią?


@krolwsi: Oglądają youtuberów, twitczerów i innych streamerów. Pokolenie 00 i '10 to sam internet. Wypnij wtyczkę a będzie jak smartfon, któremu na z pakietu został lejek.
  • Odpowiedz