Wpis z mikrobloga

  • 321
Nawet sobie nie zdajecie sprawy, jak ludzie mają niski poziom wiedzy. Pomijając fakt, że 70% ludzi w Liceum nie byłoby w stanie pokazać RPA na mapie świata.

To wiele osób z jakimi rozmawiałem nie słyszało wcześniej o Escobarze (gdyby nie serial Narcos).

Zero wiedzy na temat czarnobyla- gdyby nie serial.

Zero wiedzy na temat Queen - gdyby nie film w kinie.

Boże, dlaczego ludzie nic nie wiedzą? Co oni robią?
  • 181
  • Odpowiedz
@krolwsi ostatnio byłem ze znajomymi w ilości 3-4 zakres wieku 19-23 i coś tam mówię o elonie musku a jeden się mnie pyta "kto?". Okazało się że żaden z nich nie wie kim jest elon xD jak to usłyszałem to odechciało mi się wszystkiego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@krolwsi: Większość z tej wiedzy jest nieprzydatna ale największy debilizm to twierdzenie "ja wiem, wiesz inni też muszą". Oczywistym jest że brak wiedzy najczęściej wiąże się z brakiem sytuacji w której o czymś słyszysz, chyba logiczne. Jeśli ktoś nie ma pojęcia o jakimś dilerze, polityku, muzyku czy zwierzęciu to dlatego, że nigdy na to nie natrafił, tak samo jak ty nie wiesz nic o moim wujku, nawet jak 200 osób jest
  • Odpowiedz
Podałem tylko przykłady. Bardziej chodzilo mi o to, że ludzie po prostu nic nie wiedzą, nie interesują się niczym :|


@krolwsi: Podałeś bardzo nieadekwatne przykłady. W sumie mógłbym zrobić podobny shittest w drugą stronę i pytać cię o rzeczy związane np z informatyką a potem przy braku odpowiedzi powiedzieć ci, że "#!$%@? się znasz i nie interesujesz się niczym tylko jakieś gówno seriale oglądasz". Taki jest trochę poziom tego wpisu xd
  • Odpowiedz
@krolwsi a z drugiej strony to znasz wzór na prawo ohma bez zagladania w Google? Ludzie się nie interesują rzeczami które są mało istotne. Istnienie zespołu Queen czy położenie RPA to dla większości ludzi wiedza bezużyteczna i w zasadzie maja rację. Bo tak 2 sumie to do czego miałoby się komuś przydać zdobycie wiedzy w tych dwóch tematach? Do brylowania na domowkach czy jak?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@KapitanTorpeda znam. Napięcie= natężenie * rezystancja. Szczerze, bez szukania. Ale np z literatury, czy historii mógłbym nie wiedzieć wielu podstaw. @galagaguy @Kryspin013 @piter11251 @Rzuku Cały czas mówię o wiedzy powszechnej. Faktycznie podałem złe przykłady. Nie uważam takich ludzi za nieinteligentnych, ale za osoby, o małej wiedzy i bardziej chodziło mi o to, że ludzie nie mają jakichkolwiek zainteresowań, przez co najzwyklej w świecie nie ma tematu, na który mógłbyś z takimi osobami
  • Odpowiedz
@krolwsi: Przecież popkultura właśnie tak przetwarza ważne/ciekawe wydarzenia i postacie, żeby były przystępne dla młodszych pokoleń, czy to ważne gdzie się na nie natknęli? Sama mam 20+ lat i znam mnóstwo osób w tym wieku bez żadnych pasji, ale też sporo takich, które potrafią godzinami gadać o swoich zainteresowaniach (nawet jeśli dla zwykłych ludzi wydają się głupie czy nudne).
  • Odpowiedz
@Andi128 albo który król widnieje na poszczególnym banknocie PLN, serio to możesz sprawdzić bo ja byłem przerażony ilością osób które nie wiedzą kto jest sportretowany na dyszce, którą to setki razy mieli w łapie, a że w sumie nie był on królem to chyba tylko historyczna elita potrafi się nie złapać na tym ¯_(ツ)_/¯
@krolwsi
@Fistinger_Cumshoter
  • Odpowiedz
@krolwsi: a teraz wyobraź sobie jak, oni muszą się czuć rozmawiając z Tobą.

Zero wiedzy na temat ostatnie odcina trudnych spraw

zero wiedzy na temat Na wspólnej

o czym w ogóle gadać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz