Wpis z mikrobloga

Nawet sobie nie zdajecie sprawy, jak ludzie mają niski poziom wiedzy. Pomijając fakt, że 70% ludzi w Liceum nie byłoby w stanie pokazać RPA na mapie świata.

To wiele osób z jakimi rozmawiałem nie słyszało wcześniej o Escobarze (gdyby nie serial Narcos).

Zero wiedzy na temat czarnobyla- gdyby nie serial.

Zero wiedzy na temat Queen - gdyby nie film w kinie.

Boże, dlaczego ludzie nic nie wiedzą? Co oni robią?
  • 181
Ja rozumiem RPA bo to jednak ciekawy temat i w liceum (przynajmniej za moich czasów) lekturą było jądro ciemności, więc trochę wstyd ukończyć ten etap edukacji nie wiedząc nic o Afryce.


@CoolCake: I wychodzi się z tego liceum zrównująć Kongo - gdzie się działa akcja Jądra ciemności - z RPA? Szkoda tylko, że te państwa dzieli i geograficznie i kulturowo więcej, niż Polskę i Kazachstan.
@MaoPL maska podsieci wydaje mi się, że okresla, który element IP opisuje kompa i, który sieć. (dawno o tym czytałem)

Transformator- służy do zmiany napięcia (laicka definicja). Np jak mamy sieć 15kV to transformator sn/nn zamienia je na 400V. Jest tam uzwojenie wtórne i pierwotne..

O VPN wiem nie wiele. To jest coś w rodzaju sieci prywatnej?
Podałem tylko przykłady. Bardziej chodzilo mi o to, że ludzie po prostu nic nie wiedzą, nie interesują się niczym :|

@krolwsi:

To mogłeś podać lepsze przykłady, bo serio myślałam, że to bait xD

Założę się, że nie bolałoby to tak co po niektórych, gdyby nie to, że istnieją takie głupole, które radzą sobie w życiu, są zadowoleni z życia i absolutnie nie cierpią z braków swojej wiedzy, a powinni, nie? Bo
o Escobarze


@krolwsi: nigdy nie interesowałam się śmieciami

czarnobyla


@krolwsi: stało się w innym kraju, gdy byłam niemowlęciem prawie, nie ma to teraz na mnie żadnego wpływu. Widza, którą miałam przed pojawieniem się serialu była wg mnie wystarczająca.

Queen


@krolwsi: istnieje kilkadziesiąt/-set gatunków muzycznych, nie każdemu mu się podobać akurat ten, który podoba się Tobie