Wpis z mikrobloga

  • 321
Nawet sobie nie zdajecie sprawy, jak ludzie mają niski poziom wiedzy. Pomijając fakt, że 70% ludzi w Liceum nie byłoby w stanie pokazać RPA na mapie świata.

To wiele osób z jakimi rozmawiałem nie słyszało wcześniej o Escobarze (gdyby nie serial Narcos).

Zero wiedzy na temat czarnobyla- gdyby nie serial.

Zero wiedzy na temat Queen - gdyby nie film w kinie.

Boże, dlaczego ludzie nic nie wiedzą? Co oni robią?
  • 181
  • Odpowiedz
To wiele osób z jakimi rozmawiałem nie słyszało wcześniej o Escobarze (gdyby nie serial Narcos).

Zero wiedzy na temat czarnobyla- gdyby nie serial.

Zero wiedzy na temat Queen - gdyby nie film w kinie.

Boże, dlaczego ludzie nic nie wiedzą? Co oni robią?


@krolwsi: a po co mi ta wiedza? Ja wiem to co jest mi potrzebne do życia.
  • Odpowiedz
Cały czas mówię o wiedzy powszechnej.

@krolwsi: Zależy co definiujesz jako wiedzę powszechną, bo mówisz o "wiedzy np. o XY" przy czym XY to złe przykłady, więc wciąż nie wiadomo.

ludzie nie mają jakichkolwiek zainteresowań

I skąd to wiesz? Możliwe, że ludzie wokół ciebie nie mają zainteresowań, bo obracasz się w takim środowisku, albo po prostu nie chcą się dzielić swoimi zainteresowaniami. I to drugie jest bardziej prawdopodobne, bo jeśli jesteś
  • Odpowiedz
jakby pytania były z wiedzy powszechnej i nie tylko z informatyki. :)


@krolwsi: Nacodzień korzystasz z technologii a w tym momencie to już nawet dzieci w podstawówce potrafią programować, więc to jest wiedza powszechna.
  • Odpowiedz
@Soothsayer nie zrobił z siebie pajaca, idąc dalej wiadome jest, że wiedza sama w sobie nie warunkuje sukcesu w dalszym życiu, aczkolwiek widać tu postępujące zidiocenie młodszych pokoleń, choć młodzi zawsze mają lepszą perspektywę niż pan Mieciu, jednak nie znamy jego całej historii
@Kryspin013
  • Odpowiedz
@AmateurHardcore:

Ameryka południowa, ta północna, łacińska jeszcze jest

No to niezła konkurencja na rynku pracy mi rośnie xD
Gorzej, że jak pójdę na swoje to nie będzie do czego ich zatrudnić.
Tak całkiem poważnie, rozumiem problem o którym mówisz, krytykuję post OPa za jego wydźwięk.
U niego zabrzmiało to tak jakby prawa do nazwania kogoś osobą światłą nie występowało gdy owa osoba nie zdaje sobie sprawy kim byli Pablo i Freddy.
C.....e - @AmateurHardcore: 
Ameryka południowa, ta północna, łacińska jeszcze jest
...

źródło: comment_CpunsAK2rgpCmL8BezKL1DiWIP9cPBaV.gif

Pobierz
  • Odpowiedz
nie zrobił z siebie pajaca,


@AmateurHardcore: No wow, miałeś na filmie pokazane, że ludzie są zestresowani sondą uliczną + dodatkowo egzaminami i część osób z nich nawet nie chciała odpowiadać. Potem masz menela, któremu w sumie wszystko jedno, przypadkiem jak on odpowiada to jest w cholerę cięć i porównujesz go do ludzi, którzy przed chwilą maturę pisali xD
  • Odpowiedz