Wpis z mikrobloga

Zdarzyło mi się dzisiaj, że na przejściu dla pieszych o mały włos nie zostałem rozjechany przez rozkoszną panią, która dojeżdżając do przejścia ma w głębokim poważaniu co się dzieje dookoła niej. Zapamiętałem nr rej, a w chwili zdarzenia na przejście był skierowany obiektyw monitoringu miejskiego. Ogólnie zamierzam to zgłosić na policje, tylko zastanawiam się, czy lepiej iść do komendy rejonowej śródmieście, w rewirze której było zdarzenie, czy też udać się do WRD na Waliców. Jak będzie lepiej ?

#warszawa #policja #polskiedrogi
  • 33
  • Odpowiedz
@modzelem: O jest i naczelny obrońca ideologii samochodowej, aktywista samochodowy, obrońca biednych i dyskryminowanych kierowców którzy muszą zatrzymać się przed przejściem dla pieszych( ͡° ͜ʖ ͡°) Kto w ogóle wymyślił przejścia dla pieszych?? Zlikwidować pieszych!!!!oneone
  • Odpowiedz
@Jakis_ja:

Pieszy ma pierwszeństwo, nie twierdzę inaczej.
Poza tym istnieje art 14 w którym zakazuje wchodzenia na jezdnię mimo pierwszeństwa.

Jeden przepis nie gryzie się z drugim.
Pieszemu nie wolno ładować się pod maskę, a kierowcy nakazuje umożliwić bezpieczne przejście przez jezdnię Pieszemu.
Żaden przepis nie jest ważniejszy od drugiego.

Związane jest to z prawami fizyki. Kierowca nie zatrzyma samochodu w miejscu, bo pieszy chce skorzystać ze swojego pierwszeństwa.

Owszem, można
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jakis_ja: po pierwsze trochę nie wiem po co mi robisz osobiste wycieczki z "legendami sprzed 79" bo prawo jazdy zdawałem znacznie później, po drugie - być może się mylę - ale ja tę sytuację wyobrażam sobie nieco inaczej na podstawie opisu @ziuumm

O ustępowaniu pierwszeństwa możemy mówić wtedy, gdy dwóch użytkowników ruchu znajduje się na tej samej drodze i następuje sytuacja, w której obaj mają możliwość ustąpić drugiemu, więc ten który
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sajnguri800: 90% czasu poruszam się na nogach ew rowerze - po prostu rozumiem, że żeby było dobrze i bezpiecznie na drogach to wszyscy muszą o to dbać a nie jakaś jedna, w zależności od przekonań, opcja. I tobie też polecam trochę otworzyć umysł ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: Uważam że o bezpieczeństwo powinni dbać przede wszystkim Ci co jadą metalową puszką bo to oni prowadzą narzędzie potencjalnie niebezpieczne. Dlatego w terenie zabudowanym obowiązuje 50 km/h i dlatego w większości krajów cywilizowanych największe prawa mają niechronieni uczestnicy ruchu( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
po pierwsze trochę nie wiem po co mi robisz osobiste wycieczki z "legendami sprzed 79" bo prawo jazdy zdawałem znacznie później


@powaznyczlowiek: Nie było moją intencją w jakikolwiek robić wycieczki osobiste. Chodziło mi tylko o taką "praktyczną" wiedzę przekazywaną z pokolenie na pokolenie. Ba, nawet instruktorzy nauki jazdy potrafią mieć jakieś archaiczne poglądy dotyczące jazdy i bezpieczeństwa ruchu drogowego (moja żonka jest świeżo po kursie i egzaminie na prawko). Tak więc
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ziuumm: bo gdyby to pieszy wtargnął na pasy, to nie byłoby jak mandatu #!$%@?ć. Policyjne państwo. Się łapią nie za to za co trzeba.
  • Odpowiedz
Związane jest to z prawami fizyki. Kierowca nie zatrzyma samochodu w miejscu, bo pieszy chce skorzystać ze swojego pierwszeństwa.


@modzelem: właśnie dlatego w rozporządzeniu o znakach drogowych jest taki zapis:

Kierujący pojazdem zbliżający się do miejsca oznaczonego znakiem D-6, D-6a albo D-6b jest obowiązany zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych lub rowerzystów znajdujących się w tych miejscach lub na nie wchodzących lub wjeżdżających.


Z tego co kojarzę, to
  • Odpowiedz