Wpis z mikrobloga

Dziś kończy mi się umowa o pracę. Siedzę sobie spokojnie i czekam aż szef zadzwoni z prośbą o spotkanie. Już poinformowałam go, że jeśli mam zostać, to musi być bardziej hojny. Tylko szef jeszcze nie wie, że wczoraj dostałam ofertę pracy od zaraz, za dużo więcej i pewnie myśli, że dorzuci 3 stówy i zostanę, tym bardziej, że sama prowadziłam budowę, która trwać będzie jeszcze 3 miesiące.
A ja w sumie sama nie wiem co zrobić, rzucę monetą i się dowiem :)
#pracbazaproblems #pracbaza
  • 142
@rozowatoxa sam pracowałem na budowie jako inż i wiem jak to jest ogarniać wszystko mając w umowie zupełnie inny zakres obowiązków xD tyle że jak na rok pracy zarabialem całkiem niezle. Z kolei goście którzy byli o rok dwa dłużej zarabiali już prawie dwa razy więcej a nie ogarniał co dzieje się na budowie xD dlatego pamiętaj conajmnkej 25% podwyzki (choć nie wiem ile tam masz) inaczej uciekaj!
Żaden normalny szef nie czeka do końca umowy by porozmawiać z pracownikiem odnośnie jej przedłużenia. Dla mnie to jakaś patologia. Miałbym tak siedzieć i nie wiedzieć co się ze mną stanie po?
@rozowatoxa: A praktyka do uprawnień podpisana? Ogarnij to sobie zanim pójdziesz w cholerę z januszexu. Ja sobie pluję w brodę że tyle się z tym pieprzyłem, trzeba było dawno robić i szukać lepszej roboty. Ale egzamin w poniedziałek zdany, teraz tylko decyzja, wpis do izby, składki i szukam nowej roboty, nie ma co gnić w miejscu gdzie Cię nie doceniają.
@rozowatoxa: wołaj

ma naprawdę ogromną wiedzę i się można dużo od niego nauczyć. no i podchodzi do mnie jak człowieka.

@rozowatoxa: nie wiem jak w Twojej branży, ale czasami warto poświęcić rok z kimś takim niż robić w kółko to samo dla punktów w wyścigu szczurów. Przy okazji tych "300 zł więcej" zapytaj kiedy możesz liczyć na {tu podaj warunki finansowe z drugiej firmy}, bo może faktycznie nigdy i trzeba
miała się miesiąc temu skończyć xD


@rozowatoxa: Siedzę na budowie która miała skończyć się w lipcu 2017, więc trochę znam Twój ból xDDDD Dodatkowo ciesz się, że masz przynajmniej w papierach wpisane stanowisko, ja "jestem" kosztorysantem, a w rzeczywistości pełnię obowiązki kierownika robót ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@rozowatoxa
po 1. wpisy o praktyce na bieżąco a nie przed planowanym egzaminem
po 2. umowa już czeka właśnie po to żebyś nie negocjowała i nie dostała za dużo - prawdopodobnie dostaniesz lekką podwyżkę na odczepnego
po 3. w pracy pracuje się dla pieniędzy a nie dla atmosfery
po 4. warto zmieniać prace, przynajmniej na początku kariery, żeby mieć szerokie spektrum umiejętności i wiedzy, w każdej nowej pracy człowiek uczy się nowych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rozowatoxa: Jak mnie zawsze śmieszy podejście wykopków. #!$%@? mieć po całości na pracodawcę, gdzie uważają to za właściwe podejście, ale jak pracodawca nie da odpowiednio na czas umowy (miesiąc przed, inaczej okazuje brak szacunku #pdk), bo zapomniał, bo brak czasu czy cokolwiek innego, to tępić #!$%@?, niech sobie radzi. Oczywiście, jeżeli faktycznie przetrzymuje do ostatniego dnia w złym zamiarze, to #!$%@? mu w dupę, ale trochę wyrozumiałości. Jeszcze nie widziałem,