Wpis z mikrobloga

@zajecc: Mireczki Witam, muszę poprosić Was o pomoc w wyborze TV Boxa do TV lg 47lb670v jest to model z 2014 roku. Niestety wsparcie już dawno minęło, niby jest Netflix ale płynność działania tych aplikacji to nieporozumienie. Telewizor używają moi rodzice, od kablówki się mocno odzwyczaili i katowali tego Netflixa ale gdy zobaczyłem jak to działa to aż mi się przykrt zrobiło. WEBOSa nie zaktualizuję więc wpadłem na pomysł zakupu BOXa to TV z androidem. Podpiąłbym przewód RJ45 a na androidzie zależy mi na Netflix, HBO GO jakiego boxa polecacie ? Myślałem o XiaomI MI Box 4k (bez S) co Wy na to ? #mibox #xiaomi #tvbox #smarthome #tvsmart
  • 15
WEBOSa nie zaktualizuję


@zajecc: LG go nie rozwija?

Podpiąłbym przewód RJ45

Mi Box działa po wi-fi, nie ma wejścia na kabel. Fajnie działa Netflix, nie testowałem HBO na nim.
w tym modelu siedzi WebOS 2.0 i na tamte czasy był spoko, aktualnie jest już WEBOs 4.0 ale ten telewizor zatrzymał się na 2.0. Więc kicha, sporo apek już nie działa i staje się po prostu klasycznym TV bez SMART. MI Box 4k ma tylko WiFi ale ma też USB - więc adapter usb 2.0 - Lan i masz połączenie przewodem :) a pomyslałem o tym, bo czytałem sporo negatywów o WiFi
@zajecc: Dzięki za info, miałem nadzieję, że LG lepiej dba o sprzęt. Coraz bardziej się przekonuję do tego, żeby następny TV nie był smart (o ile takowe będą na rynku). Mam Mi Box 4K.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Invisible22: @zajecc: savio nie wydał jeszcze tvbox który się wyróżnia pozytywnie, mocno nie polecam chyba że gwarancja w pl jest jakoś bardzo ale to bardzo must have. Trochę się rozpisaliśmy na ten temat na mirko pod tagiem #tvbox parę dni temu,to sprawdźcie.
Mibox będzie lepszy jeśli nie przeszkadzał brak rj45
@zaslav: Chromecast jest nieporozumieniem w porównaniu do MI Box 4K bo Mi ma wbudowany Chromecast i jest cenowo bardzo zbliżony a ma tą różnicę że jest "pełnym urządzeniem". Skłaniam się ku Mi Box 4K. Ale widzę że w TV jest tylko HDMI ARC czyli nie będę mógł obsłużyć jednym pilotem boxa oraz tv (do tego potrzebny hdmi cec) prawda ?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zajecc: prawie każdy ma cec jak ma arc, ja mam Samsunga kupionego w 2014 albo rok wcześniej i działa chociaż wyznacznikiem to nie jest. ale wg mnie jak masz arc to możesz założyć że masz cec ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zajecc: nie umiem odpowiedzieć, ale możliwe że w każdym,arc mam w 1 porcie ale tv mi wybudzają wszystkie pozostałe więc możliwe że działa na pozostałych również a od tego chyba jest cec właśnie. Niestety dźwięk mam z TV po optyku a tu cec nie działa więc nie sprawdzę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@alienv: już pisaliśmy, że to porównanie jest bez sensu. Porównujesz sprzęt bezpośrednio w sklepie z chin, bez gwarancji i bez wsparcia, na nieokreślonych do końca komponentach. To tak samo jakby porównywać naszą klawiaturkę KW-02 z innymi I8 - niby to samo a jednak nie do końca.

Nasze TV boxy działają tylko na L3 Widewine i nie ukrywamy tego. Proponuję poczekać do testów @kodiwpigulce_pl i się przekonać samemu jakie są plusy i