Wpis z mikrobloga

Proste


@wyporkiewicz: Don't tempt me, Frodo.

Przy produkcji Witchera 3 mieli już problemy z personelem, a Cyberpunk był przez jakiś czas pod znakiem zapytania, bo po prostu ludzie się zwalniali. Ich #!$%@? traktowanie personelu przeniesie się na jakość (Mass Effect: Andromeda coś Ci mówi?).

Trochę też śmieszy dożywotnia lojalność dla firmy, która nie zrobiła nic poza serią o Wiedźminie, czyli trzech głównych gier i dwóch pobocznych :D. Redsi nie mieli okazji
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny

Mass Effect: Andromeda coś Ci mówi


Otóż tak, mówi mi to ponad 40 godzin przyjemnej rozgrywki na przestrzeni ostatnich 3 tygodni

Redsi nie mieli okazji udowodnić, że potrafią utrzymać jakość Witchera 3.


Mieli, przy okazji 2 dodatków. Zresztą dlaczego od razu mówimy utrzymaniu jakości z wiedźmina 3, który sam w sobie był dowodem na utrzymanie i wzrost jakości po świetnej dwójce
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@NapalInTheMorning: powiem tak. Nigdy w życiu nie kupiłem preordera. Zrobiłem raz w życiu wyjątek dla The Witcher 3, zrobię jeszcze jeden wyjątek dla Cyberpunk 2077. Preordery nie kupuje się tylko dla gry ale (w sumie głównie) dla studia które te gry tworzy
  • Odpowiedz
Otóż tak, mówi mi to ponad 40 godzin przyjemnej rozgrywki na przestrzeni ostatnich 3 tygodni


@wyporkiewicz: No i nie pamiętasz jak to wyglądało w dniu premiery?

Mieli, przy okazji 2 dodatków. Zresztą dlaczego od razu mówimy utrzymaniu jakości z wiedźmina 3, który sam w sobie był dowodem na utrzymanie i wzrost jakości po świetnej dwójce


Dwójka była dobra, Witcher 3 wybitny. Zrobić wybitną gre to jest sztuka, ale utrzymać standardy takiej
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny

Ale też jestem sceptyczny patrząc na to co u nich wewnętrznie się wyrabia


Sam wcześniej napisałeś że były problemy tego typu po każdej z poprzednich części. I co, wpłynęło to jakoś na jakość każdej kolejnej produkcji?
  • Odpowiedz
Bez przesady :)


@johny-kalesonny: to porównaj z Andromedą :)

Nie rozumiem czego ludzie się boją - Cyberpunka nie bardzo da się spieprzyć. Taki Mass Effect miał przeciętne strzelanie, słabą grafikę, niezłą fabułę, i był przez wielu uważany za najlepsze sci-fi rpg ever.

Strzelanie w cyberpunku gorsze nie będzie, fabularnie CD Projekt wciąga Bioware nosem (i udowodnił to w 3 grach i 2 dodatkach). To co tam niby ma się nie udać?
  • Odpowiedz
Sam wcześniej napisałeś że były problemy tego typu po każdej z poprzednich części. I co, wpłynęło to jakoś na jakość każdej kolejnej produkcji?


@wyporkiewicz: Tak, ale były mniejsze. Ludzie nie zwalniali się podczas trwania produkcji, tylko po projekcie (praktycznie cały team do kasacji). W przypadku Cyberpunk ludzie zwalniali się JUŻ w trakcie trwania produkcji, stąd mój sceptycyzm.

@tell_me_more: No Andromeda był takim failem, że Bioware nie jest już uważane za
  • Odpowiedz
Poproszę o poparcie tego czymś.


@handsomejack: Pomyliłem Witchera 3 z Witchera 1. Źródło od eks developera CD Projekt:

- po Witcher 1 zostały jednostki
- po Witcher 2 zwolniło się gdzieś 40% ludzi
- po Witcher 3 zwolniła się "znacząca część" zespołu

Gościu zaznaczał youtuberowi którzy odeszli, ale po Witcherze 3 tego nie zrobił.
johny-kalesonny - > Poproszę o poparcie tego czymś.

@handsomejack: Pomyliłem Witch...
  • Odpowiedz