Wpis z mikrobloga

I jak tam Mirki, #klimatyzacja odpalona? Jakbym miał wskazać ulubioną dodatkową funkcję, to chyba WiFi i możliwość wcześniejszego włączenia sobie przez internet, by wchodzić do wstępnie schłodzonego mieszkanka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pieprzyć firmy, które chip za $2 traktują jako funkcję premium i każą dopłacać za to kilkaset złotych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A do osób, które pod tagiem szukają informacji: nie, klimatyzery, klimatory, klimatery czy inne ustrojstwa na wodę czy lód nic nie dają. Jakieś monobloki czy rury wystawiane przez okno dają niewiele. Tylko split ( ͡° ͜ʖ ͡°)
radekrad - I jak tam Mirki, #klimatyzacja odpalona? Jakbym miał wskazać ulubioną doda...

źródło: comment_f0XkAiY4FVW9Ag2jSaUQyTC0XYny1gfy.jpg

Pobierz
  • 168
jaka jest maksymalna wartość chłodzenia ? ( minimalna temperatura nawiewu ) ?


@hocuspocus: Powietrze wydmuchiwane z parownika ma zazwyczaj kilka stopni na plusie. Pewnie chodzi o jaką minimalną temperaturę ustawia się w klimie. Zazwyczaj jest to 16 lub 18 stopni Celsjusza.
To czy osiągniesz taką temperaturę zależy od możliwości klimy, kubatury pomieszczenia i użytkownika :)
maksymalnie w lecie jest 30 stopni


@costamalenictam1: od kilku dni jest ponad 30 stopni (wyniki z czujnika na zewnątrz okna). Właśnie tego nie rozumiem @ppqa , że w Polsce klimatyzacja uchodzi za coś "premium", a w wielu krajach... jest to po prostu "standard". W porównaniu do ceny mieszkania, do cen mebli, płytek itd. nie jest to coś bardzo drogiego, a jednak w ostatnich latach regularnie mamy dni z temperaturą ponad 30
radekrad - > maksymalnie w lecie jest 30 stopni

@costamalenictam1: od kilku dni je...

źródło: comment_y2wvBO88vm4hCQg7eUDt1YWZmsbOuSS6.jpg

Pobierz
@ppqa: ja miałem multisplit, jedna zewnętrzna, 3 wewnętrzne i dałem niecałe 10k - i cena obejmowała bruzdowanie, ale już nie wypełnianie bruzd i nie elektrykę, bo tym zajmowała się firma urządzająca mieszkanie. Generalnie wszystkie takie zestawienia nie mają sensu, bo cena bardzo mocno zależy od zakresu prac.

Najbardziej irytujące jest to, że cena tak naprawdę rośnie liniowo względem liczby jednostek wewnętrznych, jak zerkałem na różne wyceny. To znaczy multisplit z 3