Wpis z mikrobloga

Dla wszystkich fanów #bekazkatoli i #gimboateizm.

Taki przykład, że lewak w obliczu ciężkiej choroby, w obliczu zbliżającej się śmierci zaczyna szukać Boga. Tak, więc jestem spokojna, że dziś najwięksi wrogowie #wiara i #kosciolkatolicki, gdy los spłata im figla, pierwsi poproszą bliskich o #rozaniec. Pozdro lewicowi bohaterzy, antyklerykałowie od siedmiu boleści.

Rano w szpitalu słuchałem Radia Maryja. Mama kupiła mi radio, żebym mógł słuchać papieża Franciszka, kiedy był na Światowych Dniach Młodzieży, więc byłem na bieżąco. Zrozumiałem fenomen tego radia i naprawdę je doceniłem - mówił w listopadzie 2016 roku w rozmowie z "Plusem Minusem" Tomasz Kalita, były rzecznik SLD w rozmowie z Robertem Mazurkiem. Kalita zmarł 16 stycznia po długiej i ciężkiej chorobie.


Rozmowa Mazurka. Tomasz Kalita: Stałem się koneserem życia

Innymi znanymi nawróconymi przed śmiercią lewakami byli Jaruzelski, Oleksy.


#bekazlewactwa #4konserwy.pl #neuropa.ru
M1r14mSh4d3 - Dla wszystkich fanów #bekazkatoli i #gimboateizm.

Taki przykład, że ...

źródło: comment_LwZa2AfD6SpLMvr6POCMALkMj17wEdkG.jpg

Pobierz
  • 89
  • Odpowiedz
@M1r14mSh4d3: nie wierze ze bóg istnieje (ten katolicki jest już w ogole na tyle absurdalny że nie zamierzam go brać pod uwagę) wiec tym bardziej śmieszy mnie ta szopka.

Nikt komu nie wmawiano od dziecka tej wiary i kto żyje spokojnie we względnym dobrobycie nie zainteresuje się ta religią.
  • Odpowiedz
Taki przykład, że lewak w obliczu ciężkiej choroby, w obliczu zbliżającej się śmierci zaczyna szukać Boga


@M1r14mSh4d3: To co tu uprawiasz, nazywa się dowodem anegdotycznym i tak na prawdę nic nie znaczy ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@niedoszly_andrzej: ale ty mowisz tutaj o konsekwencjach indywidualnych decyzji ludzi, ktorzy czesto byli po prostu szaleni. To nie ma znaczenia w przypadku rozwazan nad pewnymi stalymi mechanizmami. Te twoje wynurzenia to troche cos takiego, jakby w rozwazaniach o technologii produkcji nozy wspominac ze to zle bo ludzie sie nimi morduja. To nie ma ZADNEGO znaczenia w tej materii.
  • Odpowiedz
nie wierze ze bóg istnieje (ten katolicki jest już w ogole na tyle absurdalny że nie zamierzam go brać pod uwagę) wiec tym bardziej śmieszy mnie ta szopka.


@dqdq1: wiesz, to kwestia indywidualna. Wersję tę, którą znasz, znasz z interpretacji kapłanów. Pewne rzeczy z automatu odrzucam. Jak dyspensa, post w piątek itd. Będę chciała się umartwiać to sama nałożę sobie dyscyplinę, nie potrzebuję od tego gościa, który powie: od teraz można
  • Odpowiedz
@M1r14mSh4d3: nie wiem czy każdej, możliwe ze są religie które nie odzierają człowieka z godności. Chrześcijaństwo wyróżnia ten niewolniczy charakter, ze względu na doktrynę i pochodzenie z nizin społecznych.
  • Odpowiedz
@M1r14mSh4d3: tchorze ida do piekla, wiec jego nawrocenie nic nie dalo. Powinnien trwac przy swoich pogladach, to by go bog wynagrodzil.

Natomiast tchórze, niewierzący, zwyrodnialcy, mordercy oraz ci, którzy prowadzą rozwiązłe życie, uprawiają czary, oddają cześć podobiznom bożków lub kłamią, trafią do ognistego jeziora płonącej siarki, które jest drugą śmiercią”.
  • Odpowiedz
@M1r14mSh4d3:

"Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli" (J 20, 29b)"

A co z tymi którzy nie zdążyli poznać Jezusa, urodzili się np. na terenie dzisiejszej Polski w V wieku? Co z ludźmi urodzonymi w III w. p. n. e.? Potępienie czy jakiś czyściec dla gorszych ;)
  • Odpowiedz
@Reretos: Większość tych "Ateistów" nie zastanawia się nad tym albo cały czas podświadomie wierzy w Boga, ale wypiera to z umysłu i korzysta ze świata. Po prostu strach ma wiele oblicz. I akurat ten w chwili śmierci zmusza do takich refleksji i nadziei, że coś jest po śmierci. A świadczy to dobrze o religii, że jednak po głębokich przemyśleniach nad życiem odradza się w nich wiara. Dodatkowo co złego może cię
  • Odpowiedz
@M1r14mSh4d3: @dqdq1: Katolicy i zagorzali ateiści są sobie równi. Najlepszym rozwiązaniem jest deizm.
Nikt nie udowodni, że nie ma żadnego Boga pod jakąkolwiek postacią, np boski atom, który zainicjował wielki wybuch, jakiejś siły, czakry, karmy, itp. Jest większe prawdopodobieństwo, że istnieje Coś co stworzyło Wszechświat. Niestety nie dowiemy się tego za życia, a nawet po śmierci.
Katole to już w ogóle idioci. Wystarczy przeczytać sobie stary testament i porównać z
  • Odpowiedz
ale ty mowisz tutaj o konsekwencjach indywidualnych decyzji ludzi, ktorzy czesto byli po prostu szaleni.


Wszystko jest konsekwencją indywidualnych decyzji ludzi, także szalonych. Tylko co z tego? Religia (podobnie jak inne czynniki) ma wpływ na te decyzje.

To nie ma znaczenia w przypadku rozwazan nad pewnymi stalymi mechanizmami.


Oczywiście, że ma bo używanie religii do usprawiedliwienia robienia kuku bliźnim (albo realizowania partykularnych interesów) jest właśnie "stałym mechanizmem", starym jak świat.

Te twoje
  • Odpowiedz
@niedoszly_andrzej:

Wszystko jest konsekwencją indywidualnych decyzji ludzi, także szalonych. Tylko co z tego? Religia (podobnie jak inne czynniki) ma wpływ na te decyzje.


Demokracja tez, komunizm tez, monarchia tez, milosc tez. To tylko narzedzia, ty natomiast przypisujesz religii jakas wieksza moc niz innym powodom dla ktorych ludzie sie tlukli.

Oczywiście, że ma bo używanie religii do usprawiedliwienia robienia kuku bliźnim (albo realizowania partykularnych interesów) jest właśnie "stałym mechanizmem", starym jak świat.
  • Odpowiedz
Demokracja tez, komunizm tez, monarchia tez, milosc tez. To tylko narzedzia, ty natomiast przypisujesz religii jakas wieksza moc niz innym powodom dla ktorych ludzie sie tlukli.


@cockosova: nope, wskazuje tylko, że religia ma swoją ciemna stronę. Nie mówię, że porywa jednostki/ masy do zbrodni lepiej niż świeckie ideologie- tylko, że porywa.

No a Charles Manson usprawiedliwial swoje czyny muzyka Beatlesow, ale co z tego

@cockosova: może to, że Oficjalny Międzynarodowy
  • Odpowiedz
@niedoszly_andrzej:

nope, wskazuje tylko, że religia ma swoją ciemna stronę. Nie mówię, że porywa jednostki/ masy do zbrodni lepiej niż świeckie ideologie- tylko, że porywa.


Nie mowie ze nie ma, mowie ze to w rozwazaniach o technicznych aspektach rytualu, to nie ma znaczenia. Badanie roli rytualu odbywa sie w oderwaniu od tresci ideologicznych, bo tam po prostu nie ma tresci ideologicznych.

może to, że Oficjalny Międzynarodowy Fanklub Beatelsów nie błogosławił jego
  • Odpowiedz