Wpis z mikrobloga

Dla wszystkich fanów #bekazkatoli i #gimboateizm.

Taki przykład, że lewak w obliczu ciężkiej choroby, w obliczu zbliżającej się śmierci zaczyna szukać Boga. Tak, więc jestem spokojna, że dziś najwięksi wrogowie #wiara i #kosciolkatolicki, gdy los spłata im figla, pierwsi poproszą bliskich o #rozaniec. Pozdro lewicowi bohaterzy, antyklerykałowie od siedmiu boleści.

Rano w szpitalu słuchałem Radia Maryja. Mama kupiła mi radio, żebym mógł słuchać papieża Franciszka, kiedy był na Światowych Dniach Młodzieży, więc byłem na bieżąco. Zrozumiałem fenomen tego radia i naprawdę je doceniłem - mówił w listopadzie 2016 roku w rozmowie z "Plusem Minusem" Tomasz Kalita, były rzecznik SLD w rozmowie z Robertem Mazurkiem. Kalita zmarł 16 stycznia po długiej i ciężkiej chorobie.


Rozmowa Mazurka. Tomasz Kalita: Stałem się koneserem życia

Innymi znanymi nawróconymi przed śmiercią lewakami byli Jaruzelski, Oleksy.


#bekazlewactwa #4konserwy.pl #neuropa.ru
M1r14mSh4d3 - Dla wszystkich fanów #bekazkatoli i #gimboateizm.

Taki przykład, że ...

źródło: comment_LwZa2AfD6SpLMvr6POCMALkMj17wEdkG.jpg

Pobierz
  • 89
  • Odpowiedz
"Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli" (J 20, 29b)"

A co z tymi którzy nie zdążyli poznać Jezusa, urodzili się np. na terenie dzisiejszej Polski w V wieku? Co z ludźmi urodzonymi w III w. p. n. e.? Potępienie czy jakiś czyściec dla gorszych ;)


@Bazarnia: chyba nie rozumiesz o co chodzi w powyższym. ;-)
  • Odpowiedz
@Bazarnia: to prawda, nie mieli okazji poznać nauk, ale w tym o to właśnie chodzi, że chwała tym, którzy nie widzieli, a uwierzyli. Zresztą na tym chyba opiera się każda wiara. Może poza judaizmem, bo tam raczej jest to kodeks i wytyczne "jak żyć".
  • Odpowiedz
@M1r14mSh4d3: "którzy nie widzieli, a uwierzyli" Ale w co mieli uwierzyć, skoro nawet nie istniała ta wiara. Łowcy reniferów średnio znali Jezusa. Ludzie nie doświadczyli jego nauk z powodów czasowych, lub geograficznych.
  • Odpowiedz
Wierzący wręcz przeciwnie, na stare lata nie może doczekać się śmierci, kiedy spotka się z najbliższymi, którzy już odeszli. Nie wiem czy tak jest, ale chciałbym spotkać jeszcze swoich bliskich.


@Sarmataa:
To dlaczego tak się prujecie o eutanazję, że wprowadzą i najpierw będzie prawo do eutanazji, potem obowiązek eutanazji i starowinki będą mordowane? Przecież to chyba dobrze, że do Nieba przez duże N trafią i szybciej i łatwiej bo "męczeńska" śmierć?
  • Odpowiedz
@Melee_Creep: Bo przedwczesne zakończenie własnego życia to straszny grzech. A jak to będzie przymusowe to mogą robić eutanazje. W każdym razie nie można temu pomagać, bo wtedy byśmy przykładali rękę do własnego samobójstwa. Zobacz na świat, na zwierzęta, rośliny. Wszystko się rozwija, wszystko ewoluuje i staje się lepsze, więc i my ludzie powinniśmy tak robić i stawać się coraz doskonalszą jednostką. To zadowoli Boga, a lenistwo to straszny grzech i zastój.
  • Odpowiedz
@Sarmataa: Nie da się ulepszyć świata spaczonego Grzechem Pierworodnym.

" A jak to będzie przymusowe to mogą robić eutanazje."
No o tym mówiłem, męczeńska śmierć to dobro. Poza tym, eutanazja z definicji nie jest z przymusu.
"Wszystko się rozwija, wszystko ewoluuje i staje się lepsze"
Dlatego, że jednostki które sa jedynie dobre są masowo mordowane przez jednostki lepsze i wypadają z puli. Eugenika to tylko symulacja ewolucji. Popierasz eugenikę? Sprzeciwianie się
  • Odpowiedz
@Melee_Creep: Dla mnie raczej nie ma podziału na zło i dobro. To nasz ludzki wymysł. Chyba każda rzecz o jakiej pomyślisz może być zarówno dobra, jak i zła. Co najwyżej można dyskutować co jest bardziej, a co mniej dobre lub złe. Co też może zależeć od punktu widzenia. Weźmy za przykład samobójstwo, jest dobre, bo nie spotka cię w życiu wiele przykrych rzeczy, ale jest też złe, bo przestaniesz się rozwijać
  • Odpowiedz