Wpis z mikrobloga

Mirunie, pijcie ze mno kompot. Przedwczoraj obroniłem magistra na wydziale architektury w duńskim Aalborgu z najwyższą oceną 12/12. Najtrudniejsze (jak do tej pory) dwa lata życia właśnie mi minęły kończąc moją ponad 10 letnie kształcenie się w tym kierunku :)

Jestem Architektem!

#architektura #chwalesie #tworczoscwlasna #design #dania #oswiadczenie

Tematem pracy był uniwersalny projekt rewitalizacji Wielkiej Płyty w Polsce na podstawie jednego z budynków na #ursynow w #warszawa
peetee - Mirunie, pijcie ze mno kompot. Przedwczoraj obroniłem magistra na wydziale a...

źródło: comment_6CYFdXQTMv6v2SBQ2FTYKlNFvDAw7gLS.jpg

Pobierz
  • 101
  • Odpowiedz
Zostajesz w DK?


@kijanka23: Rok temu wyjechałem z Danii do Polski i ten projekt robiłem już zdalnie bo nie było potrzeby żebym siedział w tak drogim kraju gdy w nim nie zarabiam :). Bardzo lubię Danię, ale jest droga i zimna. Jeśli będę się wyprowadzał z Polski to bym chciał gdzieś w ciepłe rejony - marzy mi się jakiś Katar.

Natomiast na razie Polska - przynajmniej przez następny rok.
  • Odpowiedz
  • 0
@peetee Ile miałeś lat zaczynając studia? Myślę nad magisterką w Aalborg albo na DTU, ale wychodzi mi że będę miał 25 lat i nie wiem czy to nie dużo. Btw są tam jakieś kierunki dla kogoś po budownictwie i informatyce?
  • Odpowiedz
@peetee: Jeszcze gdyby zrealizować taki projekt na żywo. (,)
Z ciekawości: jakby wziąc jakiś PRLowy blok, i spróbować go tak "ulepszyć", to ile plus minus wyszłoby kozstowo to na 1 mieszkanie - jeżęli całość mieliby zapłacić rzecz jasna właściciele mieszkań?
  • Odpowiedz
Z ciekawości: jakby wziąc jakiś PRLowy blok, i spróbować go tak "ulepszyć", to ile plus minus wyszłoby kozstowo to na 1 mieszkanie - jeżęli całość mieliby zapłacić rzecz jasna właściciele mieszkań?


@Hawthorne: próbowałem to liczyć i poległem. Natomiast na pewno wyszło by bardzo bardzo dużo - pod tym względem jest to projekt nierealistyczny. Nie trzymaliśmy się żadnego budżetu bo byśmy skończyli na pomalowaniu elewacji.
  • Odpowiedz
@peetee: A są jakies realne pomysły (swoją drogą) w gronie młodych ambitnych architektów, co robić z post-komunistycznymi budynkami, zwłaszcza wielkimi i długimi falowcami (no liczmy na przestrzeni następnych 50-80 lat)? Czy zostawić jak są do... końca czasów? (Bo ciągła naprawa pewnie sprawi, że się nie rozpadną za szybko hmm)
  • Odpowiedz
Ile miałeś lat zaczynając studia?


@lukmar: Rok po maturze, czyli 19/20 chyba. Potem jeszcze miałem rok przerwy spowodowaną przerzuceniem się do Danii właśnie.

ale wychodzi mi że będę miał 25 lat i nie wiem czy to nie dużo


@lukmar: xD. Ja mam 27. Tutaj bardzo dużo ludzi jest starszych.

Btw są tam jakieś kierunki dla kogoś po budownictwie i informatyce?


@lukmar: Jest Civil Engineering. Co do reszty to średnio
  • Odpowiedz
A są jakies realne pomysły (swoją drogą) w gronie młodych ambitnych architektów, co robić z post-komunistycznymi budynkami, zwłaszcza wielkimi i długimi falowcami (no liczmy na przestrzeni następnych 50-80 lat)?


@Hawthorne: W internecie jest sporo projektów koncepcyjnych wielkiej płyty. Jeśli chodzi o realne projekty to choćby zwycięzca tegorocznej nagrody Miesa Van Der Rohe:

https://www.wprost.pl/swiat/10196109/bloki-z-wielkiej-plyty-nie-musza-byc-nudne-francuzi-pokazali-jak-mozna-je-odnowic.html

(to wciąż budżetowo nierealne na większą skalę)

Czy zostawić jak są do... końca czasów? (Bo ciągła naprawa pewnie
  • Odpowiedz
  • 0
@peetee Ale to inżyniera zrobiłeś w Polsce i na magistra przeniosłeś do Danii, tak? Da się tam połączyć studia dzienne z pracą? Sorry, że tak wypytuję, ale myślę o tym od dłuższego czasu i idealnie mi się trafiłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Byłem w Aalborg 2 lata temu przy okazji rejsu i faktycznie robi wrażenie miejsca, w którym by się dobrze studiowało ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
Ale to inżyniera zrobiłeś w Polsce i na magistra przeniosłeś do Danii, tak?


@lukmar: Tak

Da się tam połączyć studia dzienne z pracą?


@lukmar: Ciężko, ale w sumie tutaj się raczej pracuje tylko po to żeby dostać SU (dofinansowanie od rządu dla studentów, ok 6tys koron), trzeba mieć wypracowane ok chyba 10-12 godzin w tygodniu u duńskiego pracodawcy żeby dostawać tą zapomogę. To spokojnie starcza na oplacenie wszystkiego + dosyć
  • Odpowiedz