Wpis z mikrobloga

Są bogaci. Tacy grecy niby kraj po upadku gospodarczym a typowy grek jest o wiele bogatszy od statystycznego polaka, to samo Hiszpanie


@pmub: No, tutaj zależy co rozumiesz przez typowego Greka czy Hiszpana. Jeśli klasę średnią- to tak, natomiast jest ona coraz mniejsza, a większość młodych ludzi nie wie co ze sobą robić. Pamiętam, że koledzy wyjeżdżali do Hiszpanii do pracy na produkcje kilka lat temu, bo Hiszpanie nie chcieli takiej
@cadet w czasach szlacheckich był podobno zwyczaj, że jeśli chłop pańszczyźniany sie ożenił i panu, na ktorego pracowal się ta jego żona spodobała, to w zamian za pierwszą noc z nią oddawał chłopu do dyspozycji swój las, żeby sobie coś w nim upolował a sam w tym czasie dymał mu żonę. Stąd właśnie te przyprawianie rogów.
Ten zwyczaj jakos super popularny nie był, a taki chłop był potem mocno wyśmiewany ale podobno
Ja się jeszcze wypowiem w kwestii młodych Hiszpanów. W 2016 pracowałem w NL, zakwaterowany byłem w hotelu robotniczym, gdzie mieszkali sami Polacy. Po jakimś czasie zaczęli do nas wprowadzać się również młodzi Hiszpanie, to samo było w pracy. Oni również emigrują za chlebem. Bo raczej nie przyjeżdżali do NL w celu poznania kultury tego kraju hehehe