Wpis z mikrobloga

Drodzy Mircy,
Mam pytanie z zakresu gór, wędrówek, trochę wspinaczki.
Mam okazję ogarnąć Mnicha, czy jest to trudna i wyobista droga, czy Microl_L da radę?
Oczywiście sprzęt posiadam ale dawno się nie wspianałam i boję się, że mogę odpaść a nie chcę innych spowalniać i takie tam....
Warto?
Bo wiem, że samo zdobycie Mnicha byłoby "czymś", choć zpewne same widoki dają ukojenie dla umysłu,
Jak macie jakieś rady, to poproszę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
taguje#gory #wspinaczka #tatry #wedrowka #czasnapowrot #kiciochpyta
  • 12
@MicroL: powinnaś iść na drugiego, wtedy idziesz z wędka i strach przed odpadnieciem spada, nie musisz wtedy umieć zakładać asekuracji, tylko ja wyjmować. Musisz za to umieć ogarnąć się na stanowisku, zjeżdżać i asekurować. Musisz też zorientować się ile się nie wspinałaś, bo być może uprząż która leży w szafie powinna już leżeć w koszu.
Ciężko powiedzieć czy to trudne, bo nie napisałaś jaką drogą chcesz iść. Drogi ok III zwykle
@MicroL tak jak mówił przedmówca, najważniejsze żebyś ogarniała warunki bezpieczeństwa :) jak idziesz z ogarniętą ekipą to na pewno będzie fajnie! Zawołaj po wspinie I pochwal się widoczkami ( ͡º ͜ʖ͡º)
@MicroL: na drugiego to Klasyczną powinna wyjść w miarę wysportowana osoba bez obycia wspinaczkowego. Chcesz prowadzić? To już wymaga trochę obycia z własną asekuracją. Mnich ma tę wadę (zwłaszcza w weekendy) że jest tam pełno ludzi. Wleziesz na szczyt, cyk zdjęcie i już następni się złoszczą że powoli. Tłok w stanowiskach, jakieś wyprzedzanki i inne niemiłe sytuacje.
  • 0
@pilot1123: Będę miała to uwadze i jak się uda, to chciałabym prowadzić, jestem wysportowana, tak mi się wydaje :) Mam nadzieję, że jednak tłoku nie będzie :)