Wpis z mikrobloga

motocykliści na bramkach. Wracamy spod Opola, słońce w auto świeci, dzieciaki max marudne, stoje w korku do bramek. I jadą oni. Królowie szos. Wąsate Janusze z Grażynami na bieda Harleyach. I cała grupa 10 myk między nami do bramki. Ogólnie nie mam nic do motocyklistów, niech pierwsi startują na zielonym, na drodze im zjeżdżam niech lecą ale kurde, nie na bramkach. Nagle pojawia się przed tobą 10 nowych klientów do obsłużenia. Wdałem się w pyskówę z jednym że to chamówa na co jego Grażyna zza niego: masz klime to co się odzywasz! No do diaska! Ale oni nie są w robocie, nie wiem, pizzy nie rozwożą czy nerek, wybrali się na weekendowy przejazd. Bez jaj... Wiem że jest gorąco ale dobrowolnie wybrali się na tę przejażdżkę. Niech nie psują innym podróży.
#motocykle #polskiedrogi #januszemotoryzacji #gliwice #katowice #zalesie
  • 87
  • Odpowiedz
@shaelix92: napisałes że czekałbyś w kolejce, moze się czepiam, racja, sam bym nie pojechał ekipą 15 osob zeby się pchać na bramkach, bo to nie fair, ale jesli byłbym solo, to na pewno bym sie nie zastanawiał.
  • Odpowiedz
  • 4
@regis_uszatek trochę empatii. Raz byłem świadkiem, jak latem, w pogodę 30+ motocyklista swoją słanianiającą się pasażerkę, na stacji benzynowej stawiał na nogi za pomocą butelki z wodą.
Z góry słońce, z dołu rozgrzany asfalt i rozgrzany silnik między nogami...
  • Odpowiedz
  • 1
@regis_uszatek trochę empatii. Raz byłem świadkiem, jak latem, w pogodę 30+ motocyklista swoją słanianiającą się pasażerkę, na stacji benzynowej stawiał na nogi za pomocą butelki z wodą. Nie wyrobiła przy tej temperaturze.

Z góry słońce, z dołu rozgrzany asfalt i rozgrzany silnik między nogami...
  • Odpowiedz
@pokpok: no to w takim wypadku rower albo skuter a nie dalekie wypady w zbroi. Trzeba z głowa podchodzić do takich spraw i zastanowić się czy inna forma transportu nie będzie lepsza na taka pogodę tym bardziej mając świadomość ze trzeba czasami zrobić stop czy to na światłach czy właśnie na bramkach
  • Odpowiedz
@Pangia: ViaToll (a właściwie ViaAuto) działa dla samochodów osobowych na odcinku między Wrocławiem, a Gliwicami, sam korzystam. Chyba że nie zrozumiałem i mówimy o czymś innym ( ͡° ͜ʖ ͡°) to, że nie rozwiązuje to w ogóle problemu bramek to jest inna sprawa i opisałem to niedawno tutaj
  • Odpowiedz
@Mu_H: No o tym mówię, tylko że ViaTOLL służy temu, żeby, mówiąc oględnie, płacić bezprzewodowo, a nie zatrzymywać się na jakichś żałosnych bramkach. Widziałeś chyba, jak wygląda bramka poboru opłat na drodze krajowej?
  • Odpowiedz
@regis_uszatek: Dzisiaj zrobiłem trasę około 200 km. W większości niestety - mimo lasów - asfalt był nagrzany do prawie 60°. Założyłem najlżejszą wersję motociuchów jakie posiadam i próbowałem jechać. Dopóki na liczniku była jakaś prędkość, a gorący wiatr owiewał człowieka, to jakoś 'się dało'. I, muszę przyznać, rozumiem tych motocyklistów, bo nie ma żadnej możliwości by choć trochę się schłodzić, kiedy na zewnątrz jest ponad 35°C, asfalt
  • Odpowiedz