Wpis z mikrobloga

motocykliści na bramkach. Wracamy spod Opola, słońce w auto świeci, dzieciaki max marudne, stoje w korku do bramek. I jadą oni. Królowie szos. Wąsate Janusze z Grażynami na bieda Harleyach. I cała grupa 10 myk między nami do bramki. Ogólnie nie mam nic do motocyklistów, niech pierwsi startują na zielonym, na drodze im zjeżdżam niech lecą ale kurde, nie na bramkach. Nagle pojawia się przed tobą 10 nowych klientów do obsłużenia. Wdałem się w pyskówę z jednym że to chamówa na co jego Grażyna zza niego: masz klime to co się odzywasz! No do diaska! Ale oni nie są w robocie, nie wiem, pizzy nie rozwożą czy nerek, wybrali się na weekendowy przejazd. Bez jaj... Wiem że jest gorąco ale dobrowolnie wybrali się na tę przejażdżkę. Niech nie psują innym podróży.
#motocykle #polskiedrogi #januszemotoryzacji #gliwice #katowice #zalesie
  • 87
  • Odpowiedz
@regis_uszatek: Ja dogadywałem się z kierowcą ostatniego samochodu, że "jakby co to stoję za nim", i podjeżdżałem pod bramki żeby przynajmniej postać w cieniu czekając na swoją kolej. Też uważam że wcinanie się w kolejkę jest nie fair.
  • Odpowiedz
@qzer nie rozumiem co niektórzy robią tyle na bramce facet przedemna z 10 minut stał ja podjechalem dałem bilet zaraz wyciągam kasę place reszta wydana i odjechałem może z 2 minuty trwało, było by krucej gdyby był automat do tego no ale to może za 10 lat wpadną na pomysł ze taniej wychodiz postawić maszynę i zatrudnić jednego gościa do obsługi maszyny ʕʔ
  • Odpowiedz
@Mietla05: ja tylko raz jechałem na bramki, cyk karta i zapłacone kwitek w rękę i jadę dalej max 1,5 min. wiec też nie mam pojęcia dlaczego tam się tak długo stoi.
  • Odpowiedz
Też po zrobieniu prawka stanąłem... i to był ostatni raz. Po 2 minutach byłem cały mokry. Postałbym pewnie z kilka więcej i zemdlał. Pamiętajcie, że motocyklista jest ubrany na jazdę ~120km/h. W momencie kiedy się stanie w tym całym ubraniu to tak jakbyś miał +20 stopni... :/
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Hmm, a które bramki są dla samochodów co klimatyzacji nie mają? Czy też im się robi wtedy korytarz czy jak to działa? Podobne tłumaczenie
  • Odpowiedz
@cerastes: podludziu, karzesz kierowcom zostać w domu jak nie chcą przepuszczać motocyklistów w kolejce i nie rozumiesz, że równie dobrze można tobie powiedzieć, żebyś jeździł sobie autem jak ci na moto za gorąco xDDD gardzę takimi #!$%@? roszczeniowymi debilami. Jedźcie sobie między autami, nie stójcie w korkach, bo takie wasze prawo i takie plusy motocykli. Tym bardziej, że w żaden sposób nie przeszkadza to w ruchu innym pojazdom. Ale każdy kij
  • Odpowiedz
  • 2
Nie planowałem takich upałów kiedy zaczynałem trasę w piątek.

@paulinio upałów jak i pogody się nie planuje a sprawdza prognozę. Ta pogoda i temperatura były znane od tygodnia.

Nie interesuje mnie wasz problem ze słońcem przy bramkach i z chęcią przyblokuje takiego idiotę co się #!$%@? przede mnie gdyż jest tyle samo czasu lub nawet dłużej obsługiwany co ja i inni co też czekają.

Jak wiesz że masz z tym problem to
  • Odpowiedz
@regis_uszatek: zamiast bramek powinny być winiety. Taniej wdrożyć i łatwiej kontrolować.

Bramki na autostradzie i ten cały, kosztowny system elektronicznego poboru opłat powstał chyba tylko dlatego, że nie było droższego rozwiązania. Cóż, widocznie nas stać.
  • Odpowiedz
@wojtoon: rozumiem ze jak stoje na koncu kolejki, ale jestem najszczuplejszy to moge sie #!$%@? przed innych i byc pierwszym? Kolejka to kolejka i #!$%@? kim jestes i czym sie poruszasz
  • Odpowiedz
@wojtoon: nie no z tym nie miałem problemu, pisałem że często puszczam itd. Chodziło mi o to, że nagle grupa 10 klientów zjawia się przed tobą na bramce czyli czekasz dłużej. Ale wyjaśniono mi że upał ( w upale powinni otwierać bramkę prawą dla motorów i koniec)
  • Odpowiedz
@cerastes: obrażam ciebie w komentarzu? Nie. Więc #!$%@? z takimi tekstami albo powiedz mi w twarz mistrzu klawiatury.
A wykop już mi wyjaśnił skutki upału i przepraszam za swoje zachowanie, zwyczajnie nie wiedziałem (o czym potem parę razy piszę)
  • Odpowiedz