Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem #remontujzwykopem

Mirki, szykuję remont łazienki. Dotychczas miałem wannę. Zastanawiam się czy wstawić kabinę z prysznicem, czy może nadal mieć wannę, ale domontować takie szklane drzwiczki, które zamieniają wannę w prysznic. Co jest wygodniejsze, macie coś z tego? Jak z wadami takich rozwiązań?
Ewentualnie są jeszcze takie wanny z otwieranymi drzwiami i też tą szybką.
Ja ogólnie nie robię kąpieli długich, ale ogólnie uważam że wanna jest praktyczniejsza pod względem takim, że chociaż można coś w niej swobodnie umyć (np. części motoryzacyjne ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), albo karpia hodować w grudniu xDDDDD

Takie wanny z drzwiami przeciekają?
kosti9191 - #budujzwykopem #remontujzwykopem

Mirki, szykuję remont łazienki. Dotyc...

źródło: comment_fFS5Ym07gJFabeITIDk5ccNzbsQpx6WB.jpg

Pobierz
  • 13
@cstach: no właśnie parawan to bym chciał w ten sposób pyknąć, a potem go rozłożyć.
Ogólnie wannę do kąpieli stosować nie chcę, a bardziej pod kątem żeby coś dużego umyć, albo np. tylko sobie włosy umyć po obcinaniu, noszeniu czapki czy coś takiego. Wówczas tylko cyk nachylam się nad wanną, słuchawka do ręki, myju myju i gotowe.
Do kabiny w takiej sytuacji nic większego nie wstawię bo brodzik płytki, włosy na
kosti9191 - @cstach: no właśnie parawan to bym chciał w ten sposób pyknąć, a potem go...

źródło: comment_EdRcWGNXYMfDs65e4jsw32CFXyeO2WU7.jpg

Pobierz
@kosti9191: parawan składany, bo taki krótki ponoć nie robi roboty i jednak się chlapie (jestem na etapie przed remontowym i tego się dowiedziałem z paru źródeł). Czasem też się wykąpiesz, miło jest sobie poleżeć :)
@cstach: u mnie wanna max 1,5m wchodzi, a sam mam prawie 2 także żadna przyjemność z leżenia xD Nigdy w niej nie leżałem na dobrą sprawę, jedynie pod kątem mycia czegoś używałem xD
@kosti9191: Jeśli lubisz wannę to takie szklane drzwiczki są spoko uzupełnieniem, chociaż prawdopodobnie rzadko będziesz je zamykał. Dobrze zamontowane nie będą przeciekały, ale prawdopodobnie uszczelka porysuje wanne jeśli będziesz nimi często wachlował (u mnie tak było). Ogólnie spoko opcja, chociaż trochę mniej wygodna niż prysznic.
@kosti9191: jeżeli już wiesz, że nie będziesz brał kąpieli to do samego mycia innych rzeczy bym nie zakładał wanny. Ja mam wannę w domu i pierwsza rzecz w nowym miejscu zamieszkania jaka musiała być to właśnie prysznic.
@kosti9191: wanna plus drzwiczki. Wanna to milion więcej opcji umycia czegoś no i umycia siebie, niby prysznic na szybko wygodniejszy, trudniej się poślizgnąć, nie trzeba robić wielkiego kroku, żeby stanąć w wannie, ale miałem wanne, teraz nie mam i często tego brakuje.
@WhiteRaven12 najlepiej zaraz po montażu potraktować taka szybę jakimś nano hydrofobowym środkiem, wtedy woda sama splywa. Dodatkowo można po każdym prysznicu użyć gumowej ściągaczki i święto :)