Wpis z mikrobloga

@FreakingAwesome: Matematyka na UW.

nie umiesz to idziesz na dzienne zeby sie nauczyc


dlaczego wciąż panuje przeświadczenie, że to na studiach nauczą programowania?

Mam znajomego na 2 roku na matmie na UW. 1 rok i trochę C++, póki co nic więcej
@Drew: @Tadeusz_Radziwill: przecież ten przedmiot to matematyka, a nie informatyka... nic dziwnego, że ogranicza się to do jednego języka
@FreakingAwesome: matematyka na UW, może jak się na infę nie dostanę to będziemy razem na roku ( ͡° ͜ʖ ͡°) a poza tym jak się zaprzesz to po półroczu możesz starać się o przeniesienie się na informatykę
@FreakingAwesome: zawsze może się okazać, że rzucę to w #!$%@? i się przepiszę na matmę xD
w każdym razie - jeśli zamierzasz poza studiami robić coś w kierunku rozwoju to leć zaoczne, ale jak masz tylko pracować to chyba lepiej na dzienne na lepszy wydział, o mimuwie słyszałem prawie same plusy
@Alex_mski: ale ty wiesz, że ta uczelnia pod względem matematyki jest w top75 na świecie według rankingu szanghajskiego? nie wiem czy jakikolwiek inny kierunek w polsce jest tak wysoko w jakimkolwiek rankingu
w podstawówce to możesz uczyć po jakichś uczelniach typu uwm czy uś, po uw, uwr czy uj jest normalne zatrudnienie
edit: a nie, przepraszam. Fizyka na tej uczelni też jest w top75
@Sachees: To pewnie coś poważnego o czym piszesz, ale top75 według rankingu szanghajskiego zabrzmiało zabawnie xD Wiem, że UW to bardzo dobra uczelnia, chyba można powiedzieć nawet, że najlepsza w Polsce :P No, ale studiować matematykę? Tak samą? Nie wiem w sumie jakie są możliwości zatrudnienia po tym, więc nie powinienem się za bardzo wypowiadać, no ale tak mi się skojarzyło, że absolwenci matematyki to ewentualnie potem w szkole uczą (
@Alex_mski:

żeby potem uczyć matematyki w podstawówce? xD


Wsawaj, zesrałeś się XD

Sens jest przede wszystkim taki, że idziesz na uczelnię, żeby się uczyć - jak chcesz się uczyć matematyki teoretycznej, to czemu masz iść na coś innego? Studia nie służą do tego, żebyś znalazł zatrudnienie, to efekt uboczny. Już pomijająć fakt, że masz na tym kierunku do wyboru specjalizacje inne, niż matematyka teoretyczna: finansowa, ubezpieczeniowa etc.