Wpis z mikrobloga

@Reiko88: opanowanie wymowy po rosyjsku jest bardzo proste. Najgorzej jest się nauczyć cyrlicy, bo to są trochę inne znaczki niż u nas. Jeśli opanujesz literki, później płynnie będziesz czytać, to praktycznie jesteś w domu. Mi to zajęło jakies 5 miesięcy, a nauka rosyjskiego sama w sobie jest w miarę prosta.
@Reiko88 ja uczyłem się z podręczników "вот и мы", to się czyta wot i my. Jest mnóstwo obrazków, zdjęć, rozdziałów tematycznych. Polecam bardzo te książki.
@tlen121
Mówienie, że alfabet jest trudniejszy w opanowaniu od wymowy to wprowadzanie ludzi w błąd. Alfabetu można nauczyć się w dzień\kilka dni, a prawidłowej wymowy już nie. Zwłaszcza, że w rosyjskim jest akcent dynamiczny, który może padać na różne sylaby w słowie w zależności od okoliczności. Wtedy jedno słowo z takim samym zapisem może mieć dwa znaczenia w zależności od wymowy (пИсать-писАть). Jest to dla Polaków wyjątkowo trudne do opanowania, bo u
@matt08: Amen. Ja się cyrylicy nauczyłem w 2 godziny... później było już tylko gorzej :D... Najbardziej mnie wkurza to „akanie” i dobre przeczytanie wyrazu, bo pisze tak... ale mówi się tak :-/