Wpis z mikrobloga

Ile razy dziennie oddajecie mocz pijąc +/- 4l płynów dziennie? Serio pytam. Bo mam wrażenie, że u mnie to jest mimo wszystko przesada z tym chodzeniem do toalety. Podczas treningu potrafię chodzić ze 3 razy, dzisiaj nawet 4. Czasami się w nocy zdarza, a przeważnie o 5-6 rano muszę się zrywać bo mnie ciśnie.
#dieta #mikrokoksy
  • 17
@Harmonia: Nie. Dzisiaj np od rana do popołudnia butelka 1,5l + 2 filiżanki kawy. Na treningu butelka, potem herbata 500ml i tera wode popijam bo suszy to razem ok 4l wychodzi
@maze: No przecież nie będę soli mierzył, a bezsmakowego też nie jem więc zawsze solę, może nawet troche za dużo czasami. Co do potasu to nie mam pojęcia... Ale chyba nie powinno być niedoboru, dieta zbilansowana, jem produkty które zawierają potas.

@happyloverboy: No ja jak stanę, szczególnie rano, to normalnie nic tylko wyjąć telefon i poczytać mirko bo troche to trwa zanim pojemnik się opróżni ( ͡° ͜ʖ
@kRpt u mnie to jak dużo pije wody to po pewnym czasie mam wrażenie, że wypijam szklankę i za 15min kibel i siku. Jakby w kółko. Takie wysycenie wodą. Ponoć tak ma być ale w moim odczuciu to za dużo. Poza tym niewygodne i niekomfortowe szczególnie w nocy. Z drugiej strony moim zdaniem nadmiar wody trochę szkodzi ;)
@kRpt: Zrób 3dniowy dziennik mikcji i daj wyniki ( ͡º ͜ʖ͡º)

U przeciętnych ludzi, którzy piją te zalecane przez WHO 8 szklanek (~2l) wody dziennie + herbata, kawa itp., normą jest wysikanie się do 8 razy w ciągu dnia.
Tylko Ty jak i większość tutaj piją dużo więcej, trenują więcej, pocą się więcej, potrzebują więcej sodu i innych mikroelementów.
Przy 7-8l napojów dziennie (z czego jakieś