Wpis z mikrobloga

Mam sobie zmapowaną tabelkę do encji w #java i chciałbym w zapytaniu, które pobiera dane do tej encji w backendzie, poza danymi z tabeli, dołączyć jeszcze kolumnę z innej tabelki i przesłać to do encji. Jak to oznaczyć w encji? Czy może tak się nie da.

#programowanie
  • 11
@ppawel: W sensie robię zapytanie w SQL w którym dołączam do tej tabelki jedną kolumnę z innej. Potem normalnie zapisuje wyniki z tego zapytania do tej encji, ale nie wiem jak zrobić to w wersji z tą dodatkową kolumną.
@Murasame: szczegóły zależą już od tego jak dobierasz się do danych, jak realizujesz ORM, jakiej technologii i którego API używasz od strony swojego kodu, ale tego nie wie nikt oprócz Ciebie ¯\_(ツ)_/¯
@wykopek12345: Generowanie widoku + pobieranie z niego danych = wolne działanie (chociaż to pewnie zależy od rodzaju bazy danych) :) Jeżeli dobrze pamiętam, w jednym ze znanych mi przypadków, pobieranie prostego selecta "na wprost" z 3 joinami vs widok z tych 4 tabel: różnica była kolosalna, czas wykonania paredziesiąt ms vs okolice 2 sekund :)
@bladykiel: co ty za bzdury wygadujesz. Nie wiem z jakiej bazy korzystasz ale w MySQL 8 nie ma różnicy pomiędzy selectem a widokiem pod warunkiem, że nie robisz 6 joinow i podzapytań. Jak robisz 2, max 3 joiny to nie ma możliwości, aby zapytanie trwało kilka sekund.

Chyba że walisz select * bez limitu rekordów ale jaki to ma wtedy sens?
@wykopek12345: Nie przytoczę Ci dokładnie zapytania, ale miałem sytuację, gdzie 4 tabele, o takiej samej strukturze przechowywały sporą ilość danych. Ciągnięcie danych (z wieloma warunkami) z widoku trwało zauważalenie dłużej, anieżeli zrobienie tego samego, z joinami :) Jeżeli mnie pamięć nie myli, to było to na silniku firebirda.