Wpis z mikrobloga

Urlop wychowawczy do 2021, matka zwolniona w związku z likwidacją miejsca pracy, pozostali pracownicy natomiast przeniesieni na inne stanowiska. Są jakiekolwiek szanse w sądzie pracy? Zna ktoś rozstrzygnięcia podobnych sytuacji, orzeczenia, w których sąd wypowiada się bezpośrednio na ten temat? Nie wiem, czy poradzić jej, żeby wzięła prawnika, czy to raczej kasa w błoto. #prawo #pracbaza #pytaniedoeksperta
  • 178
  • Odpowiedz
@#!$%@?: @tg1310: jacy incele XD Macie gdzieś napisane, że chodzi o mnie, że już kierujecie swoją nienawiść do kobiet wobec mnie?
  • Odpowiedz
@Catit nie po prostu pewnie jak sie dowiedzias ze jest w ciazy to wzielas pierwsza lepsza prace i poszlas na wychowawczy a potem zdziwienie ze ludzie nie chca zatrudniac kobiet.
  • Odpowiedz
@tg1310: lecz się, przegrywie xD Robię staż w kancelarii i szukam jakichś orzeczeń na ten temat. Serio, zgłoś się do psychiatry, bo masz coś z głową
  • Odpowiedz
@tg1310: nie pomagam, tylko szukam orzecznictwa, żeby wiedzieć, czy jest sens brać się w ogóle za to. Ja nie popieram tak długiego urlopu wychowawczego jak kodeksowy, powinny być ulgi na przedszkola i żłobki dla pracujących rodziców. A praca w kancelarii to słabo płatny staż za pośrednictwem uczelni xD Idz wylewać swoje frustracje gdzie indziej, kucu.
  • Odpowiedz
@Catit: w jakiej sprawie dokładnie szukasz orzeczeń? ogólnie według prawa pracodawca może jej dać wypowiedzenie po urlopie macierzyńskim, więc trochę nie łapie bazy o co chce się w tym sądzie bić - pracodawca wbrew opinii niektórych może zwolnić pracownika jakby śmiesznie to nie brzmiało xD
  • Odpowiedz