Wpis z mikrobloga

Urlop wychowawczy do 2021, matka zwolniona w związku z likwidacją miejsca pracy, pozostali pracownicy natomiast przeniesieni na inne stanowiska. Są jakiekolwiek szanse w sądzie pracy? Zna ktoś rozstrzygnięcia podobnych sytuacji, orzeczenia, w których sąd wypowiada się bezpośrednio na ten temat? Nie wiem, czy poradzić jej, żeby wzięła prawnika, czy to raczej kasa w błoto. #prawo #pracbaza #pytaniedoeksperta
  • 178
  • Odpowiedz
@bones1909: to nie jest żenujące, ograniczona osóbko. Warto zapytać wiekszą grupę, bo zawsze ktoś moze dorzucić coś ciekawego, jak np. tu @GordonL art. 18 3a. Na wykopie są prawnicy, kojarzę ich nicki, może ktoś zajmuje się akurat prawem pracy, forum prawne jest martwe, a na grupach prawników na fb nie siedzę, bo mnie irytują. Kluczowy artykuł (186^8) znalazłam, ale chciałam go skonfrontować z doswiadczeniem innych osób.


@Catit: Widać, że jesteś
  • Odpowiedz
to nie miejsca, w których szuka się odpowiedzi na zagadnienia prawne


@bones1909: a właśnie, że miejsca. Masz gdzieś napisane, że na wykopie nie mozna pytac o prawo? Od czegoś chyba jest tag #prawo xD Znalazłam rzeczony artykuł. Tutaj pytam, czy ktoś nie zna np. jakichś ciekawych orzeczeń, może ktoś siedział w tym temacie i doda coś od siebie. Przecież wykopki to nie jest jakaś ostateczna instancja, weryfikuję to, co piszą, a
Catit - > to nie miejsca, w których szuka się odpowiedzi na zagadnienia prawne

@bo...

źródło: comment_pD5gdayrhmb2gyuYlP3R0NlEcHEojeZ2.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Urlop wychowawczy do 2021, matka zwolniona w związku z likwidacją miejsca pracy

: jest na wychowawczym do 2021. Pozostali pracownicy zostali oficjalnie przeniesieni na inne stanowiska, więc ich nie zwolnili, ona dostała wypowiedzenie z powodu likwidacji stanowiska pracy, pracodawca nadal istnieje.


@Catit: W każdym sądzie pracy to ugrasz. Typowa januszerska zagrywka. Co zaradniejsi robią spółkę córkę, przenoszą tam zaciążane kobiety i ogłaszają jej upadłość xD Ale to też już nie przechodzi.
  • Odpowiedz
Od czegoś chyba jest tag #prawo


@Catit: od koriwnistycznych wypocin i gorzkich żali typów co dostali mandaty.
Tak, może i znajdziesz tu odpowiedź, ale co stracisz czasu i nerwów to twoje. Już lepiej pogrzebać w google, od cholery kancelarii lub wydawnictw prawno-kadrowo-księgowych się reklamuje blogami w których są artykuły na nurtujący nas temat, pic rel:
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=likwidacja+stanowiska+kobiety+w+ci%C4%85%C5%BCy
  • Odpowiedz
@bilas: przecież logiczne, że szukałam równolegle w google. Przy okazji zadałam też pytanie na wykopie, bo wiem, że siedzą tu prawnicy, a ich odpowiedzi zweryfikowałam. Dlaczego wy zadanie tu pytania traktujecie, jakbym już pozew sądowy pisała na podstawie tego, co mi powiedzą wykopki? Xd O co wy robicie gównoburze w tym wypadku?
  • Odpowiedz
@Catit lepiej zapytać na portalu ze śmiesznymi obrazkami i od razu pochwalić sie, że studiuje się PRAWO albo jest się magistrem prawa.

Szukałam w google - to najlepsze ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
Szukałam w google - to najlepsze ( ͡ ͜ʖ ͡)


@LudwikXIV: O dziwo w tej tematyce nawet trochę tego jest.

Dlaczego wy zadanie tu pytania traktujecie, jakbym już pozew sądowy pisała na podstawie tego, co mi powiedzą wykopki?


@Catit: Nie. Nie traktujemy tak. Bardziej traktuje to jak np. pytanie sebów czy w danej miejscowości jest klub dal gejów lub lewicowa knajpa- może i odpowiedź merytoryczną
  • Odpowiedz
@Catit: Error, 1. musi byc likwidacja zakładu a nie stanowiska pracy. 2. jesli jest likwidacja stanowiska pracy to powinna osoba dostać równorzędne odpowiadające dotychczasowemu doświadczeniu i kompetencjom. To co piszesz to zmieszane 2 przepisy.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Catit: tutaj nie ma sensu pytać o takie rzeczy, bo zjeby od razu Cie zjadą od patologii i to jedyne co tu przeczytasz. Przegrywy wylewają swoje frustracje że dziewczyny widzą tylko w jpg.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
i mimo że chorobowego nigdy nie planowałam wcześniej niż 7 miesiąc (praca biurowa) to i tak i tak będzie hejt, bo jak to kobieta może zajść w ciążę...

@puszka: z tym planowaniem pracy do któregoś miesiąca też może tak fajnie nie wyjść. Moja żona też chciała pracować jak najdłużej żeby być fair wobec firmy, a skończyło się tak, że od początku drugiego miesiąca jest na chorobowym, bo jedyne co robi to
  • Odpowiedz