Wpis z mikrobloga

Urlop wychowawczy do 2021, matka zwolniona w związku z likwidacją miejsca pracy, pozostali pracownicy natomiast przeniesieni na inne stanowiska. Są jakiekolwiek szanse w sądzie pracy? Zna ktoś rozstrzygnięcia podobnych sytuacji, orzeczenia, w których sąd wypowiada się bezpośrednio na ten temat? Nie wiem, czy poradzić jej, żeby wzięła prawnika, czy to raczej kasa w błoto. #prawo #pracbaza #pytaniedoeksperta
  • 178
  • Odpowiedz
może i odpowiedź merytoryczną otrzymasz, ale co przez szambo trza przejść to twoje


@bilas: ale mnie te domysły mizoginów nawet smieszą xd

@LudwikXIV: a ja polecam nauczyć się czytać ze zrozumieniem
  • Odpowiedz
  • 2
@CytrynowySorbet właśnie wrzucanie wszystkich do jednego worka powoduje o ciąży takie jakie jest. Tylko za 30 lat bombelki będą pracowały A emeryturę dzisiejszych głośno krzyczących ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@Catit: Sprawdź komentarz Świątkowskiego do 177 kp, II PK 357/14, I OSK 1509/10, I PK 225/12, II PZP 14/05 - te ostatnie chyba najbardziej tu pasuje.
W razie odwołania do sądu pracy, zbada się czy pracodawca rzeczywiście nie miał możliwość przeniesienia na stanowisko równorzędne bądź odpowiadające kwalifikacjom; jednakże jeżeli takowego nie było, to pracodawca nie był w obowiązku utworzenia go dla zwolnionej pracownicy.W razie pozwania ciężar dowodowy będzie spoczywał na pracodawcy.
  • Odpowiedz
@Catit: @GordonL: Na bardzo szybko, bo kończę pilnowanie nocnej zmiany, a zobaczyłem wątek przed chwilą: 1/ tam nie ma grupówki? 2/ a jeśli tak, to jak ma się wyłączenie z art. 5 ustawy o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników?
  • Odpowiedz
@Catit polecam nie udzielać żadnych porad w sprawach, o których nie ma się bladego pojęcia. Zresztą porada od stażystki oparta o wiedzę zdobytą na wykopie to żart sam w sobie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
@Catit: to będzie podobne jak w przypadku likwidacji zakładu lub części, przy pozwie do sądu pracy pracodawca będzie musiał udowodnić, iż nie mógł jej przenieść na stanowisko równorzędne lub odpowiadające kwalifikacjom twojej Mocodawczyni (bo zrozumiałam, iż to klientka z kancelarii, w której odbywasz staż).Czy klientka wskazała, że pracodawca chciał obejść prawo, że istniały stanowiska pracy, na które mogła być przeniesiona?
Pisz na pw w razie potrzeby, mogę ci podrzucić orzecznictwo i
  • Odpowiedz
@Catit polecam nie udzielać żadnych porad w sprawach, o których nie ma się bladego pojęcia. Zresztą porada od stażystki oparta o wiedzę zdobytą na wykopie to żart sam w sobie ( ͡º ͜ʖ͡º)


@LudwikXIV: polecam nie wypowiadać się w tematach, o których nie ma sie bladego pojęcia.
To nie ja udzielam tej porady, ba to nawet nie jest porada prawna. Żart to jest twoje czytanie ze
  • Odpowiedz