Wpis z mikrobloga

5 kwietnia 1963 roku w spokojnym mieście Reno (Nevada) 24-letnia Sonja McCaskie, brytyjska narciarka alpejska, została brutalnie uduszona, zgwałcona i pozbawiona głowy w swoim mieszkaniu przez 18-letniego studenta Thomasa Lee Beana. Funkcjonariusze znaleźli nagie ciało Sonji w kufrze w jej sypialni, a jej serce w pobliżu drzwi wejściowych. 13 kwietnia sprawca sam się zgłosił i przyznał do winy, został zatrzymany i skazany na śmierć w komorze gazowej, lecz został ostatecznie uwolniony z celi śmierci w 1972 roku kiedy Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych uchylił wszystkie wyroki śmierci w Stanach Zjednoczonych, wyrok Beana został zmieniony na dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego.

Thomas nie lubił rozmawiać o motywie morderstwa. Nic nie łączyło go z ofiarą, wybór akurat jej był przypadkowy. Gdy miał 6 lat, w jego domu przewijało się wielu obcych mężczyzn, uważał, że już w tamtych chwilach jego chore fantazje zaczęły się rozwijać. Gdy po raz pierwszy uprawiał seks, podświadomie pragnął zabić partnerkę. Niemoralne pragnienia męczyły go przez 12 lat. W pewnym momencie nie mógł się powstrzymać i postanowił urzeczywistnić fantazję.

Gdy obudził się dzień po zabiciu Sonji, nie był do końca pewny czy wszystko działo się w jego głowie, czy zdarzyło się naprawdę ("He did not know he had done it, whether it was a dream that he had done it, or if it was a continuation of his fantasy."). Zgłosił się na komisariat, bo chciał być pewien.

więcej: [[x]](https://eu.reno.com/story/news/crime/2013/04/05/50-years-later-an-olympians-mutilation-in-reno-still-/28936877/)

#mordercy #seryjnimordercy #morderstwo #kryminalne #kryminalistyka #przestepczosc #policja #prawo #psychologia #moralnosc trochę też #dziennikarstwo (chciałam dać spoiler by czytali tylko maniacy, ale wykop ssie i nie działa tak jak chciałam)
M.....a - 5 kwietnia 1963 roku w spokojnym mieście Reno (Nevada) 24-letnia Sonja McCa...

źródło: comment_rKBRG0gdpjhGREd04sHVdqsaxxzxr9Gr.jpg

Pobierz
  • 3
@wytrzzeszcz: Raskolnikow choć nie chce, musi ubrudzić się złem, by zrozumieć, że jest zły i że tego nie chciał... że warto było rozmawiać zorientuje się dopiero po fakcie. Chyba, że jest doszczętnie szalony, a nie chory - wtedy rozmowa z takim nie ma żadnego sensu.