Wpis z mikrobloga

@kozaqwawa:
Wiem, że nadal nie daje, zwłaszcza że nigdy nie masz 100% pewności czy to nie była siła wyższa (tylko 99,99%). Ale fakt, że nawet jak zgłosisz to masz niewielkie szanse, że sprawca otrzyma niewielką karę działa demotywująco i powoduje że ludzie przestają pokładać zaufanie w przepisach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@korporacion: mozesz obskoczyc soczysty #!$%@?, skoro juz tak jestesmy przy wymierzaniu kary wedlug wlasnego widzimisie. Co, niesluszna kara? Dlatego moze jednak zostawmy wymierzanie kary odpowiednim organom.
nie ale straty jakie poniesie każą mu się zastanowić na przyszłość gdzie parkuje. Mandat 100 zł nie da mu takiej lekcji

Na nich nie dziala nic, rozum, slowa, argumenty. Jedynie gdy bedzie musial wybulic pare kawalkow ktorys raz to moze sie zastanowic.


@Gamling: @korporacion: A teraz wyobraźcie sobie, że pożyczacie auto znajomemu, którego nie poznaliście jeszcze od tej strony, a on odwala taką manianę. Albo ktoś wziął auto z firmy,
@ZygmnuntIgthorn: za takie wykroczenie mandat wystawia straż miejska. Zostajesz wezwany na komendę i sie tłumaczysz łącznie z tym że określasz kto prowadził pojazd. Także sytuacja którą przedstawiłeś nie będzie miała miejsca. Dzban zostanie ukarany.
Robisz zdjęcie i wysyłasz na 19115.


@kozaqwawa: ok, i co dalej? Ja musiałem po takiej akcji iść na komisariat (wziąć urlop, za który miałem odjęte z pensji (tak, januszex)), a na komendzie pytania w stylu "ale nie mógł pan mu zwrócić uwagi żeby odjechał? Ale próbował pan z nim rozmawiać?" i oczywiście zero odzewu, po 1,5 roku nie znam rozwiązania sprawy. Do momentu jak ma to tak wyglądać, to już więcej
Jakbym zobaczył że mi rysujesz moją czarną A6 to bym Ci #!$%@? prosto w ryj.


@Szejker-Szejker: rozumiem, czyli też mogę Ci #!$%@? prosto w ryj bo źle zaparkowałeś? Bo skoro Ty możesz wymierzeć sprawiedliwość, to inni też, prawda?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piwakk: @janekplaskacz: @krolcz:

Po takiej akcji faktycznie SM nie ujawnia wykroczenia, ale zdjęcie żyje dalej - toczy się postępowanie zaocznie. Wzywają właściciela na przesłuchanie.

A co do tego że @krolcz dostałeś wezwanie na przesłuchanie - miałeś #!$%@? pecha. Ja na 300 zgłoszeń ani razu. A od jakiegoś czasu wzywać powinni tylko w przypadku gdy sprawa idzie do sądu (niestety niektóre SM - np Szczecin - są upośledzone w tym
@miras_m: no właśnie strasznie mnie to zirytowało- zrobiłem zdjęcie złotówy stojącej ewidentnie na zakazie blokując chodnik, podchodzę, pytam się gościa "przepraszam, stoi pan na zakazie", "klient tak sobie zażyczył", ok, to fotka z przodu razem z ryjem, fotka ze znakiem- po 1 roku zaproszenie na przesłuchanie, a teraz po kolejnych 1,5roku zero informacji. I przesłuchanie w stylu że to ja powienienem był zrobić wszystko, żeby gość przestawił auto xD komedia
@miras_m: nawet nie mam żadnego kwitu że byłem ani nic, to nawet nie znam numeru sprawy żeby zadzwonić i zapytać- dlatego jak to ma tak wyglądać, to ja dziękuję bardzo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krolcz: hm, w Poznaniu jest tak, że jak nie dostajesz odpowiedzi to na 99% jest mandat. Jak dostaniesz odpowiedź że nie dostał to podają powód
@kozaqwawa Sebastianie straż miejska #!$%@? robi i sprawdza zgłoszenia dwa dni po terminie, gdzie żeby osiągnąć jakikolwiek efekt powinni odholować auto na parking. Najlepiej jakieś 50 km pod Warszawą.
@korporacion jakie straty? Te auta to głównie w leasingu są więc ma je w dupie. Wszystko idzie z AC itp. prawda taka że poza irytacja rysa nic go to nie dotknie, a jak okaże się że były kamery to za uszkodzenie mienia można ładnie beknąć. Już lepiej delikatnie powietrze z kół spuścić (ale nie do końca żeby nie zniszczyć opon)
@korporacion: Kim jesteś, żeby decydować o wysokości kary? Czy źle zaparkowane auto to powód do strat idących czasami w tysiącach? Czyli uzależniasz wysokość kary (koszt naprawy) od auta, które tam stanęło? Akurat każdy cywilizowany człowiek powinien się zgodzić, że równość prawa wobec obywateli powinna być priorytetem w sprawiedliwie funkcjonującym państwie.