Wpis z mikrobloga

@Reikor: mówię o zypełnych ratach 0%. czyli np 150x10 rat.
Poza tym każdy chyba podstawy matematyki zna i potrafi obliczyć co się bardziej opłaca.

Ja nie znalazłem oferty na abonament, gdzie przy powiedzmy 25zł (co na karcie prepaid jest aż nadto obecnie) oferowali telefony taniej niż jakby kupić osobno. Biorę też pod uwagę to, że wiązanie się na dwa lata jest mniej opłacalne niż kilka złotych zaoszczędzone na telefonie.

@Niebieski_mazak:
@koleszka2000: przez allegro nie, ale w sklepach (np Euro, mediamarkt itp) serio przy zapłacie za gotówkę można utargować rabat - wystarczy spytać (oczywiście nie przy zakupie za 300 zł xD) Ostatnio brałem mamie telewizor, chciałem w raty ale z ciekawości spytałem czy za gotówkę dadzą jakiś rabat - dali 199zł zniżki (pewnie jakieś ubezpieczenia i koszta kredytu, które mają wbitę z góry w cenę - nie znam się za bardzo). Co
@Olomir: a co powiedzieć o osobach które biorą telefon na abonament? Przecież to takie raty tylko telefon wychodzi ci dwa razy drożej a dodatkowo jesteś związany umową. Super biznes. Ja mam telefon na raty 0% i nie czuję się debilem. Co miesiąc płacę jakieś 100 zł a konto prepaid uzupełniam kwotą 25 zł. Przy abonamencie 120 zł nie znajdę takiego telefonu jaki mam teraz.