Wpis z mikrobloga

Kurde, ale mnie ojciec wnerwil ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Projekt domu praktycznie na ukończeniu, a ten mnie opierd**a, że czemu nie chce garażu dwustanowiskowego.

Nie chcę, bo dojdzie mi dodatkowo jakieś 24m2 na piętrze (już jest 152m po podłogach bez garażu) i tyle samo w garażu. Na cholerę mi tyle miejsca ( ͡° ʖ̯ ͡°) Już teraz uważam że to jest duża powierzchnia dla rodziny 2+2.

Pytanie do Mirków:
1. Tych co posiadają garaż jednostanowiskowy - czy żałujecie, że nie macie garażu dwustanowiskowego, czy jednak jesteście zadowoleni?
2. Tych co posiadają dwustanowiskowy - czy nie wyobrażacie sobie mniejszego garażu, czy dziś jednak wolelibyscie mieć jednostanowiskowy?

#budujzwykopem
  • 43
@Fudgehog: to obecne miejsce parkingowe tez ma 24m2? Bo jak tak, to troche malo. Mam 35m2 (4,5x8) i dzisiaj dodalbym kolejne 5m2 na poszerzenie sciezki wzdluz samochodu i w okolicach warsztatu. Ale druga fure bede trzymal na dworze o ile zona kiedykolwiek jeszcze za kierownice wsiadzie. Tyle lat stal pod blokiem i nic sie nie stalo to i pod domem nic mu sie nie stanie, tlyko odsniezac trzeba bedzie, ale na
Tych co posiadają dwustanowiskowy - czy nie wyobrażacie sobie mniejszego garażu, czy dziś jednak wolelibyscie mieć jednostanowiskowy?


@Fudgehog: Jeszcze nie posiadam, ale już wiem, że to był must-have w naszym projekcie domu i nigdy bym z tego nie zrezygnował. Dojdzie drugie auto to kto to będzie w zimę skrobał? Zadecydowała wygoda już teraz, a co dopiero w przyszłości, jak człowiek będzie miał mniej sił i czasu na wszystko...
Podobnie miałem w teściem, jak mu powiedziałem że idziemy w rekuperację i nie będzie w domu żadnego komina. Teściowa ledwo bigos nadążała podawać na uspokojenie xD


@haxxx: ja z ojcem jak powiedziałem, że dom ogrzewany tylko gazem i rekuperacja - czyli jeden komin w kotłowni. "Ale jak ruskie zakręcą gaz to co Was ogrzeje - róbcie kominek w salonie!" XD
@Fudgehog: Jak robić dwustanowiskowy to tylko obok siebie, bo potem pół życia spędzisz na przestawianiu kto rano wyjeżdza pierwszy albo będziesz musiał wyjeżdżać żeby żona mogła gdzieś jechać swoim ( u mnie matka to przykleiła się do swojego auta i innym nie chce jeździć nawet do sklepu na osiedlu xD)
Ja myślałem żeby drewniana wiatę tylko dołożyć obok garażu. Jeśli będziemy mieć dwa auta to drugie może stać na zewnątrz, nic mu się tam dziać nie będzie.
Dom 176m2 czy coś koło tego to już moim zdaniem przesada, co ja na starość będę w takiej chałupie robił ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Majsterkowiczem nie jestem, a dom po to z architektem projektowaliśmy żeby wszystko miało swoje miejsce, a nie
@Fudgehog: Sprzedasz i zbudujesz 100 mkw. Ja miałem jedno stanowisko i było słabo. Samochód wjeżdżał, ale napchane było wszystkiego do oporu, rowery powieszane na ścianach i sufitach. Teraz sobie zrobiłem 2 stanowiska + moto i jeszcze regały po 2 stronach poustawiane, a i tak na spokojnie się z samochodu wysiada. 176 to nie jest wcale duży dom, jak fundusze pozwalają to buduj, będziesz pan zadowolony