Wpis z mikrobloga

I tak to się powoli żyje na tej audiofilskiej wsi. Kupujesz wzmacniacz, taki o którym zawsze marzyłeś. Wydałeś na niego ze 50 koła, a co sobie będziesz żałował. Chwalisz się na grupie, ludzie w większości Ci gratulują, jest spoko.

I znajdzie się zawsze taki albo jak w przypadku tej kumulacji — grupa takich, co to słyszą stoliki. Stwierdzą, że twój kosztujący 5 000 zł audiofilski stolik jest za mało audiofilski, bo ma szklane półki, które nie pozwalają mu rozwinąć skrzydeł :D Aż dziw bierze, że nikt się nie czepił braku audiofilskich dociążeń nad transformatorami. Przecież ich brak jest karygodny. Parafrazując jeden z komentarzy: no co trzeba mieć w głowie, żeby pisać takie rzeczy? Przecież to się nie godzi, może mi to ktoś sensownie wytłumaczyć? Pytam nie złośliwie, ale z czystej ciekawości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#heheszki #audio #bekazpodludzi
Tag do obserwowania - ciekawostki audio, muzyka, audiovoodoo - #tonskladowy
Roszp - I tak to się powoli żyje na tej audiofilskiej wsi. Kupujesz wzmacniacz, taki ...

źródło: comment_AQleCzREnQKh5UuXiaKdJZcUFFpxMD9r.jpg

Pobierz
  • 188
  • Odpowiedz
@geuze: Jestem ciekawy czy ktokolwiek usłyszałby różnice gdyby w ciemno dać mu kilka par tego samego modelu prosto z pudełka i "wygrzanych". Myślę, że całe to wygrzewanie słuchawek to po prostu przyzwyczajenie użytkownika do ich brzmienia i tyle.
  • Odpowiedz
Tak z czystej ciekawości to jaka to różnica na czym stoi wzmacniacz skoro on tylko przekazuje sygnał do głośników?


@krzywiecki-com: Bez kozery mówię: żadna ( ͡º ͜ʖ͡º)

@bugg: Kiedyś miałem srogo wyhuśtane AKG K242 HD i porównałem je z egzemplarzem z półki sklepowej. Nie wiem, na ile różne były te słuchawki (ich produkcję dzieliło kilka lat), ale różnica brzmieniowa była wyraźna. Na tyle wyraźna, że
  • Odpowiedz
@Roszp: 1. Tak Ci się może wydawać bo wiedziałeś które są które.
2. Różnica kilku lat w produkcji - już kilka razy spotkałem się z opiniami, że sprzęt X zmieniał się negatywnie/pozytywnie w zależności od daty produkcji właśnie na przestrzeni kilku lat.
3. Przede wszystkim założenie "wygrzewania" jest głupie. Jest producent który projektuje sprzęt, wydaje gruby hajs na badanie i projekt. Wypuszcza sprzęt za kilkaset (przynajmniej 699 po przecież tańsze nie
  • Odpowiedz
Ciekawe czy jakby takiemu audiofilowi puścić ten sam utwór w MP3@320 i FLAC to odróżniłby który jest który. Pewnie by się zesrał.


@Larsberg: AES (Audio Engineering Society) przeprowadzało takie testy, włączając w to jeszcze pliki DSD (a więc format dla SACD). W testach brali udział zarówno hobbyści, jak i profesjonaliści. Testy w formule podwójnie ślepej, około 50% poprawnych odpowiedzi. A więc tyle, co przy zgadywaniu. Wnioski są bardzo ciekawe, bo AES
  • Odpowiedz
@Roszp: Może mają wrażenie, że spadnie i się rozpyerdoli. Widziałam kiedyś biurko ze szkła na którym postawiony był pc i parę drogich sprzętów do tworzenia grafiki (podkładka wacom) i niestety yebło. Może kwestia szkła ja się tam nie znam.
  • Odpowiedz
@bugg: Dokładnie mogło być tak jak piszesz. Dlatego mimo że jestem pewien różnicy którą słyszałem, nie zrzuciłbym jej na bark jednego tylko, efemerycznego zjawiska
  • Odpowiedz
@SarahC: Gdybym nie znał tych konkretnych ludzi ze screena, przyznałbym Ci rację. Kiedyś usłyszałem od jednego z tych panów, że brzmienie mojego zestawu musi być "mega zamulone, bo stoi na dywanie, bez żadnego stolika". No więc tego, to po prostu szury są.
  • Odpowiedz
@Loginsrogim: Ja też. Dwa i pół kwadrat na żyłę minimum, plus oczywiście ekran i jakiś materiał tłumiący wibracje wokół kabla. No i oczywiście wymontować bezpieczniki, bo dławią brzmienie. Raz się żyje ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz