Wpis z mikrobloga

Szwajcarski sąd zakazał występu transseksualnemu cwaniakowi Caster Semenyi na MŚ

Caster Semenya nie weźmie udziału w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Dausze. Startu biegaczowi z RPA zakazał szwajcarski sąd, który wziął pod uwagę anomalie hormonalne w jego organizmie.

Znalezisko jakby ktoś chciał wykopać, żeby ta informacja nie umknęła innym:
https://www.wykop.pl/link/5068539/szwajcarski-sad-zakazal-wystepu-transseksualnemu-cwaniakowi-caster-semenyi-na-ms/

#4konserwy #bekazlewactwa #sport
ZAWADIAK - Szwajcarski sąd zakazał występu transseksualnemu cwaniakowi Caster Semenyi...

źródło: comment_a1jIVwODvHyaG1aMIEKryUhMvCkCfc3C.jpg

Pobierz
  • 67
@ZAWADIAK: nic raczej w tym dziwnwgo nie ma, podzial w sporcie na katwgorie meskie i zenskie ma sens wlasnie ze wzglwdu na gospodarke hormonalna, ktora powoduje ogromne nkerownosci w sile i sprawnosci miedzy kobietami i mezczyznami. To nie penis czy zarost na ryju sprawia ze faceci sa silnieji tylko hormony. Wiec hormony sa kategoria podzialu. Skoro ma ona hormony na poziomie facetow to powinna startowac jako mezczyzna
to jest kobieta z hiperandrogenizmem(pod spodenkami ma wagine)


@Nosradamo: Skąd pewność? Sam szukałem kiedyś jakichś informacji na ten temat i nie przypominam sobie, bym ostatecznie znalazł odpowiedź. Gdzie sama obecność waginy nie determinuje płci, jednak w sporcie chcielibyśmy, żeby mężczyźni konkurowali z mężczyznami, a kobiety z kobietami, więc najlepiej niech ci mężczyźni mają normalne męskie genitalia, a kobiety kobiece.
@ZAWADIAK: Ja własnie nie wiem czy to nie jest ta ostateczna tajemnica - chyba kiedyś była sprawa w sądzie aby definitywnie rozstrzygnąć jej kobiecość ale jakiś tam sąd się nie zgodził i nie będzie zdejmowania majtów.

Jeżeli to rzeczywiście kobieta, z waginą i cyckami ale z #!$%@? naturalnie poziomem testa to gdzie leży granica kwalifikacji w sporcie i 'wyrównywania' szans? Co jeżeli któryś zawodnik dotlenia się o 60% lepiej niż reszta
chyba kiedyś była sprawa w sądzie aby definitywnie rozstrzygnąć jej kobiecość ale jakiś tam sąd się nie zgodził i nie będzie zdejmowania majtów.


@niewiempoco: Nie, IAAF (Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych) go przebadało i na tej podstawie rekomendowali Semenye jako biologicznym mężczyzną, który się identyfikuje jako kobieta. I sąd to teraz przyklepał.
Przedstawiany jest w materiałach prasowych i sądowych jako mężczyzna, który się identyfikuje jako kobieta.


@ZAWADIAK: Materialy prasowe to inna sprawa, nie chce sie na tym opierac. W sadowych aktach przedstawiony jest stan w zaleznosci od kontekstu.

Nie wiem czemu, ale probujesz caly czas przedstawic skomplikowana sytuacje jako cos prostego, czarnego albo bialego. Prawda jest taka, ze akurat jej sytuacja jej bardzo zlozona. Co wazne w tej dyskusji, nie zostalo to wywolane