Wpis z mikrobloga

Mój tata planuje przerzucić się na nowy telefon (aktualnie korzysta z MyPhone Hammer Axe) i szukam telefonu, który będzie miał: NFC, czytnik linii papilarnych, dużo pamięci (najlepiej z możliwością rozszerzenia kartą), dobry GPS, szybkie ładowanie, androida (który byłby aktualizowany przez kilka najbliższych lat) i co najważniejsze dobry aparat (ten z obecnego telefonu woła o pomstę do nieba). Budżet do ok. 1500 zł (chyba że przy świetnym aparcie to do 2000 zł)- co polecacie? :)
#telefony #smartfon
  • 15
@nigide: za 1500 kupisz s9/s9+, do 2000 na pewno trafisz. wszystko co wymieniłeś spełnia + topowy aparat/wideo
możliwe że trafisz note9, tam na starcie jest 128gb pamięci

ojcu bym właśnie kupiła note9, to taki typowy telefon dla poweruserów (zresztą mój ma nawet mojego note9( ͡° ͜ʖ ͡°))
@muak47 najdłuższe wsparcie na Androidzie to 3 lata czyli dwie większe aktualizacje oraz dalsze poprawki zabezpieczeń przez następny rok. Tak jest w Pixelach i telefonach w programie Android One. OnePlus też dobrze sobie radzi w tej kwestii. Sony nie miałem, ale raczej szybko udostępniają poprawki zabezpieczeń/nowe wydania Androida w przypadku flagowców.

Samsung od jakiegoś czasu daje 2 większe aktualizacje nawet w niższym segmencie - seria J 2017 otrzymuje Pie, a debiutowały z
@ZielonyArbuz: z pancernych telefonów chyba zrezygnuję po tym, jak tata po 2 miesiącach użytkowania roztrzaskał ekran Hammera w pył (wymiana szybki razem z wyświetlaczem za 430 zł mocno bolała ( ͡° ʖ̯ ͡°))- niech zasmakuje teraz czegoś lżejszego
@dajpandolara: dzięki za opis jak wygląda aktualizacja w poszczególnych telefonach ʕʔ Pytałem się o długie wsparcie androida, bo od kupna kilka lat temu nie
@nigide k750i. Miło wspominam. () Wsparcie Androida możesz rozszerzyć o custom romy na XDA (z procesorami Mediatek pewnie nie będzie dużego wyboru na XDA niestety, o ile coś się znajdzie). Dzięki temu starsze urządzenia bez wsparcia producenta mogą liczyć na nowszą wersję systemu bez zbędnego syfu. Kupując Pixela 3a miałbyś wsparcie do maja 2022 roku (szkoda, że inni producenci nie dają konkretnej daty do kiedy
@nigide o, to nieźle. Ale still jeżeli ktoś oczekuje wsparcia prościej będzie nie brać myPhone. Lepiej nie kupić niż się rozczarować, że producent ma cię gdzieś. Nawet kusilo mnie kupić nowego City 2 by mieć wgląd na ich wsparcie, ale chyba to oleję. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@dajpandolara: kilka lat temu, kupując MyPhone, nie zastanawiałem się nad aktualizacjami, myśląc, że nie będzie z nimi problemu- teraz już wiem i nie popełnię tego błędu ( ͡º ͜ʖ͡º)