Wpis z mikrobloga

Dzieeeń dobry Mirko!
Jajka zapiekane na cukiniowych wstążkach wpadły mi w oko jak tylko zobaczyłam je na instagramie. Lekko zmodyfikowałam przepis dostosowując go do zawartości lodówki bo dzieje się dużo, więc mam światło i nieco resztek ;)
Chciałam też Wam bardzo podziękować bo na instagramie w końcu udało się osiągnąć kolejną ładną, okrągłą cyferkę - a wielu z pośród tych 2000 obserwujących to jesteście Wy ()
Trochę mnie teraz mniej, mam strasznie dużo na głowie ale sytuacja wróci do normy w przyszłym tygodniu.

Na 1 porcję:
20G oliwy
200G cukinii
1 ząbek czosnku
50G fety
2 jajka
Chili

Cukinię i czosnek w plasterkach podsmażyć chwilę na dużym ogniu, przełożyć do naczynia do zapiekania, wbić jajka. Posypać pokruszonymi fetą i plasterkami chili.
Zapiekać ok 10 minut w 180°C - aż białka się zetną

MAKRO: 505kcal 24B 42T 7W

Zapraszam również na instagrama ziemniakizostaw

Miłego dnia ()

#keto #gotujzwykopem #ziemniakizostaw
c.....i - Dzieeeń dobry Mirko!
Jajka zapiekane na cukiniowych wstążkach wpadły mi w o...

źródło: comment_QO8M5CvrvmbpdiSg4HCWZDEUPm5wDyb9.jpg

Pobierz
  • 61
@chixi Jeśli nie masz nic przeciwko kilku pytaniom:

1. Jak długo jesteś na keto?
2. Zaczęłaś chcąc zgubić oponkę czy ze względu na walory zdrowotne, niekoniecznie związane z utratą wagi?
3. Podoba się? ;)

Pytam z ciekawości bo sam podchodziłem z 2-3 razy, raz nawet się 'nieźle zaadoptowałem', ale czym dłużej czytam o tych wszystkich dietach (głównie badania naukowe i prace na nich oparte) tym bardziej mam wrażenie, że mniej wiem. (
@Bavarka wszyscy z ogródkami cierpią teraz na klęskę urodzaju :)
@mkory 3 lata, przeszłam ze względu na nadwagę i problemy hormonalne no i ze względu na to brak efektów przy standardowej redukcji. Jestem mega zadowolona, teraz szykuje się do chwilowego przejścia postu Dąbrowskiej, ale potem wracam do keto. Na węgle nigdy w życiu :D
@chudinho94 zmień dilera! ( )
@dziadzior kurła i nawet soli nie ma, bida
@chixi: Jeśli chodzi o przygotowywanie cukinii, to polecam po przecięciu jej w plastry posypać ją solą a po dwóch minutach, gdy się cała "spoci" wytrzeć ją papierowym ręcznikiem, a następnie powtórzyć proces z drugiej strony. Dzięki temu pozbywamy się charakterystycznej goryczy i jest dużo smaczniejsza :)
A poza tym Twoje danie wygląda przepysznie, z resztą jak zwykle ;)
@Kuba_brr jak żyję gorzkiej cukinii nie spotkałam, dla mnie zazwyczaj jest za słodka XD dziękuję :)
@Thexil kawa zawsze! ()
@klonopin-retard nigdy nie liczyłam, lekko ponad 2K kcal, miesięcznie na jedzenie pewnie wydaje więcej niż przeciętny człowiek ale na zbilansowanej też tak było :)