Wpis z mikrobloga

mireczki, robilem badania krwi bedac miesiac w keto i mam
triglicerydy na poziomie 457 (gdzie norma to < 150)
cholesterol calkowity 212 ( < 190)
cholesterol HDL 32 ( > 40)
nie-HDL 180

badalem sie rok temu i na pewno nie mialem podwyzszonego poziomu. Jak to obnizyc? Co sie moglo stac? przyznam, ze troche sie zestresowalem. Wiadomo, ze pojde do lekarza, ale wlasnie przed chwila odebralem te wyniki

#badania #keto #mikrokoksy
  • 39
@dunno: Proporcje LDL do HDL #!$%@?. Trójglicerydy 4 razy tyle co powinno być. Dobrze że się zbadałeś xD. Przydałoby się jeszcze wątrobę sprawdzić. Przejdź na zbilansowana dietę, wrzuć omegę 3 suplement/ryby. I leć do tego lekarza.
@dunno: sprawdź jeszcze ALT, jak będzie za wysoko to wątroba nie wyrabia. Kiedy ludzie pojmą, że te "diety" na dłuższą metę tylko szkodzą. Nic nie zastąpi zróżnicowanej diety MŻ. Już była parę lat temu taka modna dieta Dukana, szybko ludziom przeszło, z keto będzie tak samo.
Co do wyników to radziłbym tobie przerwać. Według znawców triglicerydy mają podczas tej diety maleć a nie rosnąć.
@dunno: Hmm... Czytałem (czy oglądałem u kogoś), że nie ma sensu robić badań krwii po miesiącu czy dwóch, bo jak to ujął autor tekstu (filmu), organizm się przebudowuje metabolizm i mogą występować "nieprawidłowe" wyniki krwii. Więc narazie nie martwiłbym się, aż tak. Pamiętaj, że właśnie z trójglicerydów powstają ketony. Jeśli obawiasz się jakiś chorób serca to wiedz, że dokopałem się kiedyś to badań, które wskazują ze łączenie w diecie węgli z
@Darksed: @Nic_tu_po_mnie: @pixtri:

moj jest na urlopie, wiec jutro ide do innego na 9:30, wiec jakis feedback bede mial.
@stone_cold:
ATL mam 13 ( <41)
i ze zlych wynikow widze, ze jeszcze GFR zanizony do 77

jezeli chodzi o keto, to faktycznie duzo czytam i staram sie edukowac w temacie juz dosc dlugo bo od 1,5 roku, wiec to nie jest tak, ze #!$%@? jakies randomowe rzeczy.

jezeli
@Nic_tu_po_mnie: Zgodzę się z tobą, nie zgodzę. Rozumiem przekaz, nie ma co wymyślać, trzeba jeść zbilansowanie, ale z drugiej strony, zauważ, że ludzie będąc na zbalansowanej diecie też chorują. To nie jest takie proste sprowadzać dietę, jedź, zboża, mięso, owoce, warzywa. Dobrze, że ludzie decydują się na zmiany, gorzej jest jak popadają w skrajności. Do mnie przemawia, przebudowna metabolizmu z pobiernia energii z cukrów, na energię z ketonów, nazywają ten okres
@CisTrans: Na zajęciach z detetyki mieliśmy normę trójglicerydów do 100 u zdrowych młodych osób, proporcje HDL do LDL to 1:2-1:3, a sam cholesterol gdy nie jest jakoś niesamowicie podwyższony to nie ma znaczenia. U OP-a te wyniki są dużo wyższe i musi coś zmienić. Kwestia tego czy to przez jego czy ma też inny czynnik.