Wpis z mikrobloga

Jako przyszły potentat rynku nieruchomości mam do trójmiejskich wyjadaczy-kamieniczników pytanie.

W najbliższym czasie będę miał do wynajęcia dość spore mieszkanie (koło 100 metrów) tylko nie bardzo wiem na jaki target klienta się nastawić ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Do rzeczy:
-Układ to 3 małe pokoje + salon + kuchnia + łazienka
-umeblowanie w stylu wczesnych lat 90tych a narazie brak funduszu na wymianę
-trochę lipna lokalizacja Jasień ul. Pólnicy, raczej wszędzie daleko, budynek też początek 90tych
-czynsz plus rachunki koło tysiaka miesięcznie ()

No i pytanie czy szukać studenciaków na pokoje czy nie odstraszy ich lokalizacja czy wynająć w całości ale taki metraż raczej łatwo nie będzie, no i o jakich stawkach mówimy bo jak patrzyłem jakis czas temu pokoje dla studentów to za 700 PLN w takim dość nowoczesnym standardzie.

Liczę na merytoryczną dyskusję oraz to że trójmiejskie rekiny rynku wynajmu wpuszczą świeżaka na swój teren ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gdansk #nieruchomosci #mieszkanie #janueszebiznesu
  • 24
@namiot666: Mogę się wypowiedzieć ale na rynku Kraków-Rzeszów

Lokalizacja to nie jesy problem dla studentów- wiadomo, każdy szuka blisko uczelni ale zapomina się o takich studentach, którzy przyjeżdzają z małych miasteczek i nie mają pojęcia ze mieszkanie oddalone o 6km to w mieście już jest mega daleko. Wiec jeśli będzie tanie to weżną i tak.
Ludzie nierzadko wola dojeżdżać niż płacić te dwie stówki więcej.
Na mieszkanie 100meyrowe raczej nie masz
@HaloHet: dzięki za odpowiedź, tak właśnie myślałem że jakiejś rodzince wynająć taki metraż to raczej nie możliwe, trzeba będzie zrobić rozeznanie rynku studenckiego i się na nich nastawić
Powiem Ci z doświadczenie że ostatnio miałem prezentacje na ponad 100 metrowym mieszkaniu na "Starym" Jasieniu a w mieszkania 8 Ukraińców. Poza tym ul. Pólnicy czy Blizbora to nie jest zła lokalizacja. Studenciaki teraz są bogate i wiele z nich ma auto a z autem dojazd do uczelni jest łatwy, komunikacja też jest co raz lepsza w tych rejonach. Studenci Ci to wynajmą, dużo studentów z mojej wiedzy wynajmuje mieszkania na Jasieniu
@namiot666: Teraz na standardzie jest Ikea która przy mocniejszym uderzeniu potrafi się rozlecieć. Szczerze mówiąc ja za czasów studenckich nie patrzyłem za bardzo na wyposażenie czy jest stare czy nowe, ważne że było. Poza tym nie kupują mieszkania tylko wynajmują na okres 1-2 lat. Wydaje mi się że to nie jest problem. Najważniejsze jest to żeby pokoje były ustawne. Wyposażenie przy wynajmie dla studentów którzy będą płacić po 700 zł za
właśnie nie mogę narazie sprzedać, tzn mogę ale 19% podatku bym musiał zapłacić


@namiot666: jeżeli w ciągu 6 miesięcy wydasz zysk z transakcji na zakup innego mieszkania to nie płacisz za to podatku. Są firmy chętne kupić takie mieszkania i przerabiają je na 5-6 pokojowe i trzepią hajs na wynajmie pokoi.