Wpis z mikrobloga

#bojowkalinux #manjaro #linux #technologia #roklinuksa #gownowpis #oswiadczeniezdupy #oswiadczenie
Zainstalowałem kilka dni temu Manjaro KDE x64 na swoim sprzęcie i o dziwo po drobnej konfiguracji wszystko działa. Brak błędów DMESG czy problemów z czymkolwiek. Jedynie potrzebowałem posiedzieć przy konfiguracji HiDPI niektórych aplikacji. Dźwięk nareszcie działa poprawnie. Jednak z roku na rok jest duuużo lepiej w całym ekosystemie Linuxa.
fadeimageone - #bojowkalinux #manjaro #linux #technologia #roklinuksa #gownowpis #osw...

źródło: comment_5ENCGA2h9dRwZz3EtG9pCO5o0JYYuE4o.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
Manjaro to jedna z mniej problemowych dystrybucji jak chodzi o sprzęt i aktualizacje. Problem jedynie, że wielu pakietów nie ma w oficjalnych repo, a aur miewał różne dziwne historię.
  • Odpowiedz
@niepodszywamsiepodbiauka: to nie czasy oszczędzania zapisów danych bo za chwilę SSD padnie.

Ideksowanie plików Baloo jest włączone
Stan indeksowania: Bezczynny
Całkowita liczba zaindeksowanych plików: 2811
Pliki oczekujące na zaindeksowanie treści: 0
Nieudane indeksowanie plików: 0
Bieżący rozmiar indeksu to 51,30 MiB

Lepiej ograniczyć debuging i śmiecenie KDE w logach systemowych, wyłączyć watchdog i systemd coredump, bo to one śmiecą i oczywiście przy 16 GB RAM nie ma najmniejszego sensu SWAP (nawet
  • Odpowiedz
to nie czasy oszczędzania zapisów danych bo za chwilę SSD padnie


@fadeimageone: To bardziej dobra rada, bo to gówno jest kompletnie niestabilne. Mnie dotknął bug, który zajeżdżał dysk w przypadku npm'owych paczek gdzieś wewnątrz /home. Ciekawe czy w ogóle go naprawili do dziś...
40GB ramu zarezerwował i wciął niemal 8GB + obciążał proca.
  • Odpowiedz