Wpis z mikrobloga

Mojego wcześniejszego posta chyba nikt nie przeczytał, dlatego spróbuje w inny sposób.
Mam pytanie: Po zakupie głośników do komputera powinienem kupić wzmacnicz czy przetwornik analogowo-cyfrowy i czy te "wzmacniacze komputerowe mają sens" i fajnie by było jakby miał wejścia też dla słuchawek.

  • 9
@antek_akrobata: Ogólnie nie chcę wydawać więcej niż 1000 zł na wszystko i nie wiem władować to w głośniki i w część w osprzęt. Znalazłem kilka pozycji: Edifier R1280DB Edifier R1700BT Edifier R1580MB, ale jeżeli są lepsze do grania i słuchania głównie rocka to rozważę, bo też nie wiem czy szukać 2.0 czy 2.1.
@Szakal0098 jak do muzyki to 2.0 to jedyny słuszny wybór. Edifier nie są złe i mają bluetooth, jednak możesz szukać czegoś z rynku wtórnego, tzn prawdziwe stereo, np legendarne już Tannoy M2 i jakiś wzmacniacz stereo np Yamaha AX 500/700/900. Z pewnością takie 30-letnie klocki grają znacznie lepiej niż te edifiery, a adapter bluetooth można dokupić na AliExpress za nieduże pieniądze. Zaletą edifierow jest wzmacniacz - jest w nich wbudowany tzn podpinasz
@antek_akrobata: Dzięki za sugestie i mam jeszcze więcej pytań.
1.Czy laik jak ja łatwo sprawdzi sprawność czy taki kolumny są w pełni sprawne?
2.Czy głośniki a kolumny to synonimy?
3.Z racji małego biurka czy https://allegro.pl/oferta/uchwyt-glosnikow-satelit-regulowany-zaciskowy-x2-8030541801 takie rozwiązanie jest dobre.
4.Czy są jakieś mniejsze wzmacniacz, które są polecane, bo o których wspomniałeś są duże.
5. Jak wygląda połączenie takich kolumn i wzmacniacza do komutera( przez usb czy jacka)?
@Szakal0098:
1. ja kupowałem na Allegro, jak sprzedający ma 1000 pozytywów to raczej jest pewny. Wybierz kogoś z okolicy, pojedź do niego, jak zapoda muzę głośno i będzie ładnie grało to raczej OK. Obczaj, czy membrany są idealne i czy zawieszenie głośnika jest dobre (guma, pianka) ale to będzie na zdjęciach. Jak nie boją się głośno puścić muzy to powinno być ok. Stan okleiny też może być różny.
2. niby głośnik
@antek_akrobata: Dzięki za całą pomoc. głośniki planowałem właśnie zawiesić obok monitora, ale jak powiesz,że lepiej postawić to tak zrobię.
Znalazłem chyba ciekawą licytacje i chciałem się spytać czy warto licytować https://allegro.pl/oferta/zestaw-kolumn-pioneer-x-hm72-s-hm72gw-licytacja-8396854913
Jeśli chodzi o kartę dźwiękową to zewnętrzną czy czy wewnętrzną i niedługo będę zmieniał wszystkie podzespoły i chciałbym jeszcze wiedzieć czy większość płyt na wejście na karte dźwiękową czy będę musiał jakoś specjalnie szukać?
PS. Wiem że mam bałagan/nieporządek/burdel
Pobierz
źródło: comment_UttpRdDTpWvFRB3aayu2mgUBRdaBCZfK.jpg
@Szakal0098: A i jeśli chodzi o pojechanie do kogoś i sprawdzenie osobiście kolumn to nie chcę jeszcze ograniczać się do zasięgu szukania, poza tym jestem raczej introwertykiem a do większego miasta mam 60km. Z budżetem 1000zł nie zobaczę różnic, bo dopiero zaczynam się interesować audio.
@Szakal0098: średnie miejsce pod stereo... musisz znaleźć coś z bass-reflexem z przodu albo konstrukcję zamkniętą. Tylny bass-reflex będzie dudnił, jeżeli nie odsuniesz głośników od ściany na 50cm.
Obczaj np: DALI CONCEPT 1, INFINITY PRIMUS 150, Elac BS52... te kojarzę. Jeżeli chcesz słuchać tylko z bliska to możesz wziąć pod uwagę monitory studyjne np Behringer MS16 albo 40, które mają wbudowany wzmacniacz. Jak się odsuniesz to dźwięk będzie słaby niestety.

Jest parę
Pobierz
źródło: comment_fdLsnLwq8IKUACPeOzPdiRPzUYLhfCiR.jpg