Wpis z mikrobloga

bajki o ewakuowaniu się na zachód kilkunastu, czy nawet kilkudziesięciu milionów ludzi w razie wojny, to można sobie w buty wsadzić XD


@Strzelec_Kurpiowski: Dokładnie. Dlatego trzeba być wśród tych najlepszych, pierwszych, którym się uda. Np. mnie i mojej rodzinie nie może RFN odmówić wjazdu na terytorium.
  • Odpowiedz
Subtelnie wszystkim przypominam, że obowiązkiem obywatela polskiego jest obrona Ojczyzny, co wynika wprost z Konstytucji


@opkahopka: Istnienie danego przepisu prawnego nie tłumaczy jego sensowności. Inaczej, gdyby władza ustaliła, że opka musi się oddawać w ramach "seksu socjalnego" żołnierzom podczas wojny, to rozumiem, że byłby to właściwy obowiązek wobec Ojczyzny i żołnierzy? XD
  • Odpowiedz
Dokładnie. Dlatego trzeba być wśród tych najlepszych, pierwszych, którym się uda. Np. mnie i mojej rodzinie nie może RFN odmówić wjazdu na terytorium.


@Neoplan: w czasie pełnoskalowej wojny Niemcy niemal na pewno zamkną granicę i będą wpuszczać tylko swoich obywateli, podobnie jak inne kraje.

Żadne państwo nie chce mieć nagle kilkunastu milionów imigrantów bez środków do życia, pracy i mieszkania.
  • Odpowiedz
@Strzelec_Kurpiowski: Tak, tak, przecież to nic nowego, mamy to w Polsce na co dzień, nadstawianie dupy żeby przeżyć, a ty pokazujesz dlaczego tak jest, tacy jak ja są mało szkodliwi, największe zakały to systemowe sprzedawczyki. Teraz rozumiesz dlaczego nie będę umierać za twoje interesy.
Nosisz geny które nie potrafią stworzyć zwartego stada, nawet jak cię nie ubiją w jakimś Katyniu to i tak twoje potomstwo będzie wypierane ze środowiska.
  • Odpowiedz
Nosisz geny które nie potrafią stworzyć zwartego stada, nawet jak cię nie ubiją w jakimś Katyniu to i tak twoje potomstwo będzie wypierane ze środowiska.


@orzeszty: przecież to ty to robisz, wyśmiewając ludzi, którzy te stado mają bronić.

Masz jakąś schizofrenię, czy jak?

Z jednej strony chcesz tworzyć jakieś zwarte stado, a z drugiej wyśmiewasz jedynych ludzi, którzy mogą je obronić przed zewnętrzną agresją.

Przecież to dzbanizm.
  • Odpowiedz
@opkahopka: a ja uważam, że armia powinna być tylko zawodowa, rezerwiści nic już nie pomogą w dzisiejszych czasach. Jedna najnowocześniejsza rakieta balistyczna ma większą wartość niż 100 000 rezerwistów
  • Odpowiedz
@Neoplan: Na przestrzeni kilku ostatnich lat na warszawskich uczelniach (nie wiem, jak w innej części kraju) prowadzono spotkania, które miały zachęcić mężczyzn do wstępowania do wojska/gromu i argumentowali to głównie tym, że w chwili obecnej w razie zbrojnej napaści, nasze wojsko będzie w stanie bronić się przez dokładne... 14 dni. Bardzo zachęcające :) Czy zatem faktycznie tworzenie rezerwy jest zasadne? Pewnie nie i dlatego masz rację, bo lepiej, żeby chyba ci
  • Odpowiedz
@opkahopka: Jak nasze wojsko będzie w stanie bronić się 14 dni to nie zdążą nikogo nawet zmobilizować. Radzić sobie samemu jest najlepiej w ten sposób, że się nie ma broni, nie jest się żołnierzem i pozostaje się poza zainteresowaniem okupanta. Jak się nie uda uciec, to po prostu po cichu przeczekać.
  • Odpowiedz
@Neoplan: prawdopodobnie to najlepsze rozwiązanie, niestety. Aaa i obowiązkowo gromadzić złoto ( ͡° ͜ʖ ͡°) szacuje się bowiem, że wojna rozpocznie się w przestrzeni wirtualnej, a tym samym ludzie zostaną odcięci od środków, które mają na rachunkach bankowych.
  • Odpowiedz